Kultúra v meste a jej financovanie

Užívateľov profilový obrázok
Beťár

Kultúra v meste a jej financovanie

Neprečítaný príspevok od užívateľa Beťár » Pondelok, 7. Júla 2014, 12:24

Ak by niekoho z vas zaujimalo preco nema uz v polovici roka mestske kulturne stredisko peniaze na svoj chod, nech si vypocuje vysvetlenie tejto situacie priamo z ust riaditela modranskeho kulturaku. Je to na pobavenie. Na com fici tento chlap? :lol:

http://youtu.be/yNjO_Hpn0QY?t=1h55m20s

Údo Kaleráby

Re: Kultúra v meste a jej financovanie

Neprečítaný príspevok od užívateľa Údo Kaleráby » Utorok, 8. Júla 2014, 09:36

Keď som si to celé pozrel, napadlo ma, či naozaj za Majtana bolo v Modre horšie ako teraz. Toho kto presadzoval kopať kanalizáciu cez triedy škôlky na Kalinčiakovej by mali odviezť na povinné zdravotné vyšetrenie a zbaviť ho svojprávnosti (a mal by dostať doživotný zákaz zastávať akúkoľvek platenú funkciu na meste). To čo predvádza primátorka, arogantná knetigová, nemastný prednosta a niektorí uštipační dupkajúci lepší poslančekovia je smutný obraz súčasnej biedy v Modre. Aj napriek počiatočným rozpakom sa zdá, že Jašek urobil za tie 4 roky najviac, ostatní len tláchajú, kritizujú a mudrujú..

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Utorok, 8. Júla 2014, 12:33

To bolo asi myslené tak, že úroveň kultúrnych podujatí a aj samotnej kultúry v meste z roka na rok upadá, ale náklady na ňu sa samozrejme z roka na rok zvyšujú. Kultúrne stredisko sa tak stáva čoraz väčším žrútom financií mestského rozpočtu a to hlavne na strane mzdových prostriedkov! Treba sa zamyslieť ako ďalej. Lebo mňa teda súčasný riaditeľ tejto inštitúcie vôbec nepresvedčil o tom, že dokáže Kultúrny dom efektívne manažovať.

Údo Kaleráby

Neprečítaný príspevok od užívateľa Údo Kaleráby » Piatok, 11. Júla 2014, 14:34

Kultúra v Modre? Žeby vystúpenia typu Golonka a spol...? Odporúčam nahliadnuť do mestského stánku kultúry - knižnice v kultúrnom dome. Rúžové sloníky, srdiečka, umelé kvetinky, gýče a bordel s knihami, ktoré v policiach vyzerajú ako po zemetrasení a dokonca sa povaľujú aj na chodbe... Kde sú staré dobré časy, keď tam bola milá pani Hanka Lopašovská, ktorá vedela o každej knižke aj bez počítača... Teraz by tam mohli skôr zriadiť erotický salón alebo bar. Keď som hompŕlal nohami pri jazierku a sníval o striekajúcej fontáne ako za mladi, zlatá rybka mi sľúbila, že sa to v tej zagúglenej Modre zlepší, možno čoskoro.

Kvetko

Neprečítaný príspevok od užívateľa Kvetko » Streda, 16. Júla 2014, 15:43

Aha ho! Nekeho to nasralo, tak bloooguje :lol: .
http://modranskeneresti.wordpress.com/2 ... ich-meste/

Kvetko

Koncerty

Neprečítaný príspevok od užívateľa Koncerty » Utorok, 14. Októbra 2014, 12:12

Tento poznáte? Viete prečo v Modre tak často koncertujú Cigánski diabli? Lebo pán riaditeľ nie je žiadny Gadžo :dance: .

Nezabudnite prísť na koncert skupiny DUO YAMAHA :innocent:

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Utorok, 14. Októbra 2014, 12:45

Nerozumiem tomuto príspevku...

V podstate

Neprečítaný príspevok od užívateľa V podstate » Utorok, 14. Októbra 2014, 12:58

Hosť napísal:Nerozumiem tomuto príspevku...
čo sa na modraonline deje nie je o chápaní, na to sa dá iba nemo pozerať a na mnohé ani to.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Utorok, 14. Októbra 2014, 13:10

Dovolím si oponovať. Niektoré články zmysel majú. A niektoré indície tiež v súvislostiach majú výpovednú hodnotu. Veď bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. Ale tomu vyššie som fakt neporozumel.

Iste

Neprečítaný príspevok od užívateľa Iste » Utorok, 14. Októbra 2014, 13:23

Hosť napísal:Dovolím si oponovať. Niektoré články zmysel majú. A niektoré indície tiež v súvislostiach majú výpovednú hodnotu. Veď bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. Ale tomu vyššie som fakt neporozumel.
ako aj ten celkom čerstvý príspevoček o kandidátovi, ktorý neplatil. Niežeby som to a ho hájil, ale tu predsa ide o iné, nie o skutočné otázky, problémy a hľadanie povedzme objektivity. A na niečo sa treba uchytiť, príde jedna spravodlivá Tonka, ktorá zistí a pustí do "placu". Prečo nie, všetko je predsa jasné.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Utorok, 14. Októbra 2014, 13:34

Ak je to pravda, že neplatil výživné, vypovedá to o jeho morálnom profile. To je fakt zodpovedené. Ak by neplatila, ani matka, tak z čoho bude žiť to dieťa? Zo vzduchu?
A koniec koncov, na kom by nám malo najviac záležať? Nie na svojej rodine?
A ak mu nezáleží na svojej rodine, na svojej krvi, tak určite mu bude záležať na živote Modranov!!!!

Tonka
Dátum registrácie: Streda, 9. Marca 2011, 15:32
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Tonka » Utorok, 14. Októbra 2014, 14:06

Pán "Iste" Vám je možno jedno, kto bude riadiť naše mesto, aký má morálny kredit a akú má minulosť. Mne to jedno nieje.
Keď niekto dlhuje matke svojho dieťaťa vyše 5000 eur a zaplatí to až vtedy, keď ho súd odsúdi na výkon trestu odňatia slobody na dobu osem mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky, to je silno pošramotená povesť kandidáta na primátora.
Nemôžu byť dôvodom jeho kandidatúry finančné problémy?

Igor K.

Neprečítaný príspevok od užívateľa Igor K. » Pondelok, 26. Januára 2015, 17:18

Kultúrhaus sa asi buchol po teplákoch. Majú novú onú.. webstránku: http://www.msksmodra.sk/

Úroveň: 1. ročník SOÚ.
Obsah: nakopírovaný bez rozmyslu, zo stránky mesta.
Hodnotenie: 3-.

Len nezverejňujú čo majú. To bude zrazu faktúr, zmlúv a objednávok. Ja som najviac zvedavý na tie koncoročné. Ľudkovia, držte si klobúky, ideme z kopca!

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 26. Januára 2015, 18:19

Mňa by zaujímalo, kto zamestnal súčasnú upratovačku.
Lebo toľko špiny a taký bordel v KD ešte nebol.
O kine radšej ani nezačnem.
Všetko, čo sa za bývalého režimu vybudovalo, sa stihlo za pár rokov totálne zdevastovať.
Ak pôjdete do kina zoberte si vrece na odpadky , aby ste si okolo seba upratali.
Návšteva kina bola voľakedy kultúrnym zážitkom.
Dnes mladí s nohami povykladanými na sedankách s kríglami piva......hnus.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 26. Januára 2015, 18:27

Kolko platenych zamestnancov a na aky uvazok maju Modranske zvesti? Vie niekto?

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 26. Januára 2015, 18:28

Všetko, čo sa za bývalého režimu vybudovalo, sa stihlo za pár rokov totálne zdevastovať.
Ak pôjdete do kina zoberte si vrece na odpadky , aby ste si okolo seba upratali.

Súhlasím s týmto príspevkom.
Za posledné roky sa Modra nerozvíja, ale naopak stále viac upadá.

ITčkár

Neprečítaný príspevok od užívateľa ITčkár » Utorok, 27. Januára 2015, 15:23

Vážení, tak už vieme koľko stála nová webstránka Kultúrneho domu: 300,-€ :clapping:
http://www.msksmodra.sk/wp-content/uplo ... s-obj..pdf

Na parádu a na zaplakanie...

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Utorok, 27. Januára 2015, 15:26

Lepšie ako Lesy. Tam majú peniaze na všetko. Hospodária ako šejkovia zo Saudskej Arábie. :mad:

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Streda, 28. Januára 2015, 06:41

Súhlasím s týmto príspevkom.
Za posledné roky sa Modra nerozvíja, ale naopak stále viac upadá.

A s týmto čo plánuje kultúrna komisia urobiť?

vilo
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Januára 2015, 09:35
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa vilo » Streda, 28. Januára 2015, 20:19

Naše mesto vždy priťahovalo významné osobnosti z rôznych oblastí kultúrneho života.
Maliarov, sochárov, básnikov, spisovateľov...
Či už to bolo pre prekrásnu prírodnú scenériu, prívetivosť obyvateľov mesta, alebo možno aj dobré vínko.
Mali by sme sa všetci snažiť , aby Modra znovu získala tento kredit a bola lákadlom pre každého návštevníka nášho mesta.

Napísať odpoveď