LESY MODRA s.r.o.

ja111
Dátum registrácie: Utorok, 9. Septembra 2014, 11:11
Kontaktovať užívateľa:

LESY MODRA s.r.o.

Neprečítaný príspevok od užívateľa ja111 » Sobota, 13. Septembra 2014, 07:00

Pred chvíľou som sa v diskusii dozvedel, že LESY MODRA, s.r.o. skončili za rok 2013 v STRATE!!! .

Pritom LESY MODRA pri predaji dreva dosiahli tržby vo výške 492.945,-€!!!
Takmer pol miliardy Skk. A minuli ešte viac... Môžete si to overiť na stránke FinStat-u.

Mňa zaujíma kde LESY MODRA, minuli 492.945,-€ za rok a nám obyvateľom z toho nedali ani euro, dokonca mesto zadĺžili!!!???

inod
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Septembra 2014, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: LESY MODRA s.r.o.

Neprečítaný príspevok od užívateľa inod » Sobota, 13. Septembra 2014, 08:59

tých 492000 EUR je cca 14.821.992,00 SK, nie pol miliardy. Netreba zabúdať aj na to, že Lesy modra platia za prenájom pozemkov Mestu (ovplyvňuje to teda náklady), ročne by to malo byť 100.000 EUR, čiže Mesto Modra má z Lesov príjmy. Mne skôr ide o to, aby informácie boli čo najdostupnejšie, aby sa mohli ľudia s nimi bez problémov oboznámiť a v prípade, že majú pochybnosti, žiadať od Lesov, resp. poslancov vysvetlenia. Netreba obviňovať, treba sa pýtať. Tým sa vytvára aj tlak na nich, aby boli otvorenejší a aby sa s majetkom hospodárilo efektívne.

ja111
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa ja111 » Sobota, 13. Septembra 2014, 09:22

:-) jasné, matematika...
Inod, nechcem obviňovať, len niektoré praktiky mesta sú pre mňa nepochopiteľné...
Vieš, ľudia rozprávajú, ako dotyční v Lesoch kradnú aj sa hovorí ako... Dokonca už o tom hlasno hovoria aj Gajarovi ľudia.
Ako dohaduje zákazky pre svojich kamarátov, ako dohaduje provízie a pod.
Nechcem to šíriť lebo to nemám zatiaľ ako preukázať.

Ty sa mi javíš seriózne a aj preto s Tebou komunikujem. Info typu JPP počúvam, ale nešírim - až keď ich mám overené.
Stále mi však nejde do hlavy kde sa podelo také kvantum peňazí?
Mám "chrobáka" v hlave a budem hľadať odpoveď, až kým sa nedopracujem k pravde.

Užívateľov profilový obrázok
Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 13. Septembra 2014, 09:26

Práve som to chcel napísať aj ja. Lesy platia mestu nájom.

To že sú v strate by mohlo byť kvôli daniam v poriadku.
Ide ale o to, kde sa zvyšné peniaze minuli.
Po voľbách by bolo treba vymeniť dozornú radu, ktorá je tam podľa Obchodného registra v tomto zložení už 6 rokov:

Branislav Manák
Kalinčiakova 2/569
Modra 900 01
Vznik funkcie: 13.10.2008
(od: 23.10.2008)

Ing.Ján Jašek
Kuzmányho 5/1368
Modra 900 01
od: 23.10.2008)

Peter Strieženec
Dukelská 35/1391
Modra 900 01

ja111
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa ja111 » Sobota, 13. Septembra 2014, 10:07

To je aj môj názor.

Ja by som však vymenil aj zvyšných 11 poslancov a tiež aj pani primátorku.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 13. Septembra 2014, 11:16

Problém je práve v informáciach, vieme zistiť, aké sú celkové výnosy, ale nevieme ich štruktúru, nevieme, koľko m3 dreva sa predalo, v akej kvalite, nevieme, aká je štruktúra nákladov a následne z toho vyplývajú rôzne reči, že sa kradne. Pritom podrobným vysvetlením, by sa možno zistilo, že všetko je ok. Napr. aj v tých modranských skutočnostiach, či ako sa volal ten plátok, porovnávali cenu za účtovníctvo v Lesoch a v Rádiu. Nikto sa však nepozerá na to, koľko práce je s tým (na druhej strane ani nevieme, koľko dokladov a rôznych výstupov je potrebné urobiť). Celková mesačná suma 1250 bez DPH sa môže zdať veľa, ale nevieme rozsah práce, preto sa opäť šíria reči.

Júlia

Neprečítaný príspevok od užívateľa Júlia » Sobota, 13. Septembra 2014, 11:28

Ja som sa na to pýtala kamarátky účtovníčky. Účtovanie firmy o 4 zamestnancov, platca DPH, a práca vykonávaná subdodávateľsky, toto sú atribúty Lesy Modra. A vieš za koľko účtuje? Do 350,-€.
Najprv si zisti, aby si mohol argumentovať.
A keď už Milanovi ľudia sa sťažujú, ako to Milan s Jašekom preháňajú, tak je to už minimálne na hlboké zamyslenie.

inod
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa inod » Sobota, 13. Septembra 2014, 11:45

Júlia napísal:Ja som sa na to pýtala kamarátky účtovníčky. Účtovanie firmy o 4 zamestnancov, platca DPH, a práca vykonávaná subdodávateľsky, toto sú atribúty Lesy Modra. A vieš za koľko účtuje? Do 350,-€.
Najprv si zisti, aby si mohol argumentovať.
A keď už Milanovi ľudia sa sťažujú, ako to Milan s Jašekom preháňajú, tak je to už minimálne na hlboké zamyslenie.

pozri ja sa účtovníctvom a ekonomický poradenstvom zaoberám už nejaký ten rok. Nie je účtovník ako účtovník. U mňa je napr. základná sadzba 330 eur/mesačne a do toho je zahrnuté fakt len základné účtovníctvo a poradenstvo ( to jest do 2 vystavené faktúry, 2 došlé, zopár pokladničných, plnenie si povinností voči DU, bez zamestnancov). Poznám účtovníkov, ktorí by to robili aj za 25, ale problém je, že nepripomínajú povinnosti, ktoré spoločnosť má (kedy vzniká povinnosť auditu, pravidelné schvaľovanie RUZ, zverejňovanie...., nesledujú zmeny zákonov (napr. platby nad 5000 len cez účet), účtovanie špecifických operácii, správne vykazovanie daňových nákladov a výnosov a potom nastávajú problémy, na druhej strane potom ma aspoň oslovujú, že potrebujú riešiť problémy, lepšie je im však predchádzať. Pozri si len tak pre zaujímavosť výsledky kontroly, ktorú robil plučinský v lesoch, myslím že v 2007. Ekonómka tam urobila chýb a chýb. Ja verím, že určite sa nájde niekto iný, kto povie, že cena 350 EUR/mesiac je príliš a on pozná účtovníčku, ktorá by to robila za 200. Budeš však

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 13. Septembra 2014, 13:17

Píšte, píšte, nech všetci vieme ako sa v lesoch kradne :remorse:

A takto sa nám smeje jeho vedenie :lol: :hyper: :lol:

Šerif

Neprečítaný príspevok od užívateľa Šerif » Sobota, 13. Septembra 2014, 14:46

Hosť napísal:Píšte, píšte, nech všetci vieme ako sa v lesoch kradne :remorse:

A takto sa nám smeje jeho vedenie :lol: :hyper: :lol:
To si naozaj páni myslia, že strpíme, aby sa nám smiali do očí????

Tak to teda nie, veď kadiaľ chodím tadiaľ počúvam, ako týchto nebude nikto voliť...

A všetci doslúžení poslanci nech sa vrátia k svojim remeslám, lebo poslancovanie fakt nevedia.

OOO

Neprečítaný príspevok od užívateľa OOO » Sobota, 13. Septembra 2014, 22:48

Ani si nezaslúžia aby sme ich menovali.
Všetci dobre vieme, kto a čo napáchal v LESOCH.

Jaščík
Dátum registrácie: Štvrtok, 21. Augusta 2014, 08:52
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Jaščík » Nedeľa, 14. Septembra 2014, 11:11

A dzedzinčané víte že bylinkááááááááááár aliááás ráditéééél kiná ma nový imídžžž? jakože zárostééééél po vzoréééééé maskáčového s večným kvéééérem za opaskémmmmm to je včúl v módzééééé to by bol primášššš dzedzinýýýýý máskáče, kvér, cop jak stevéééén ségál /ale devásaté róky sú už dávno v trááááápe práda/ a nohý na stolé, v pravéééj ruké ploskáčka rumú a v ľavéj krígel vína. To je on rááááditel jašekorádiá s nivúúúúú :) :D :D :D

MASKÁČOVÝ ŠAŠO
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Septembra 2014, 13:13
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa MASKÁČOVÝ ŠAŠO » Nedeľa, 14. Septembra 2014, 13:19

A víš o tem, že "bylinkár" "šašek" aj ráditel hory choďzá spolu na "zlelené šampánské"? Už si o tem vyprávajú aj veveričky.
A víš prečo chodzí s kvérem? Lebo má strach a nemá čisté svedomí :nausea:

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Nedeľa, 14. Septembra 2014, 13:34

MASKÁČOVÝ ŠAŠO napísal:A víš o tem, že "bylinkár" "šašek" aj ráditel hory choďzá spolu na "zlelené šampánské"? Už si o tem vyprávajú aj veveričky.
A videli ste, ako šéf lesou po zverejnení Modranských skutočností schudol???
Je to zhoda okolností, či....?

Peter

Neprečítaný príspevok od užívateľa Peter » Nedeľa, 14. Septembra 2014, 13:49

Hosť napísal:
MASKÁČOVÝ ŠAŠO napísal:A víš o tem, že "bylinkár" "šašek" aj ráditel hory choďzá spolu na "zlelené šampánské"? Už si o tem vyprávajú aj veveričky.
A videli ste, ako šéf lesou po zverejnení Modranských skutočností schudol???
Je to zhoda okolností, či....?
Asi cíti začiatok konca.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 15. Septembra 2014, 21:56

Tento článok z inej sekcie, ale týka sa Lesov Modra

http://modraforum.sk/download/file.php?id=8&t=1

Milan Jano Braňo

Neprečítaný príspevok od užívateľa Milan Jano Braňo » Utorok, 16. Septembra 2014, 21:27

Nezabúdajme, téma je Gajar, Jašek, Manák... v súvislosti s LESMI MODRA

inod
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa inod » Sobota, 20. Septembra 2014, 22:50

Ešte pripravujem zhrnutie hospodárenia v Lesoch Modra na základe zverejnených účtovných závierok za roky 2010-2013. Zároveň sa chcem lepšie pozrieť na rok 2013. Pozrite si výkazy Lesov Modra na finstate a možno budete prekvapený, aký obrat sa v niektorých rokoch robil. Sú tam aj roky, keď tržby za predaj dreva boli cez 1 mil Eur.
Z roku 2013 jedna zaujímavosť, Lesy Modra si najali spoločnosť Legal Procurement, s.r.o. na služby spojené s verejným obstarávaním za cenu 5400 Eur. Možno by to mohlo byť v poriadku, ale daná spoločnosť je tak kvalitná a tak sa venuje verejnému obstarávaniu a má s ním také skúsenosti, že to bol jej jediný výnos v danom roku. Ďalšou zaujímavosťou je, že pravdepodobne si na túto službu niekoho najali, keďže ich náklady na služby boli vo výške 5088 Eur a z toho boli tel. poplatky 109 Eur. Ostatné náklady radšej nezverejnili. 109 je pre nich vyznamná položka a ostatné nie? Vyzerá to tak, že peniaze cez ich spoločnosť len pretiekli a skončili u niekoho úplne iného.
Takisto Lesy majú 4 zamestnancov a pritom si skoro každý rok kupujú 7-8 mobilov + 2-3 tablety, s tým, že na jednej faktúre bolo rukou napísané, komu boli dané. Skoro každý dostal dva. Boli to síce smiešne sumy, ale takto sa hospodári?
Naposledy upravil/-a inod v Nedeľa, 21. Septembra 2014, 22:47, upravené celkom 2 krát.

Jaščík
Dátum registrácie: Štvrtok, 21. Augusta 2014, 08:52
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Jaščík » Nedeľa, 21. Septembra 2014, 07:20

jašéééééééééééka bylinkár scú rídzit totok mesto to by bola reprezentácia v maskáčoch s kvérem s bylinkáma v ruscoku :D :D :D a de budú mat kanceláriu? v nivé :D :D :D práda :D :D :D

aladin
Dátum registrácie: Streda, 10. Septembra 2014, 09:38
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa aladin » Nedeľa, 21. Septembra 2014, 09:08

Tak tu už akákoľvek sranda končí...
Ako Inod napísal, jediným príjmom spoločnosti Legal Procurement v roku 2013 bola čiastka 5.400,-€. Je to suma ktorú zaplatili tejto spoločnosti Lesy Modra, s.r.o.!!!
Akým spôsobom bol vykonaný výber tejto spoločnosti?

Čo je zaujímavé Lesy Modra, s.r.o. opäť podpísali dňa 15. 6. 2014 zmluvu s Legal Procurement, s.r.o..
Opäť to bude jediná zákazka tejto firmy?

Už mi začína byť jasné prečo Milana Gajara - konateľ Lesy Modra, s.r.o., nie je toľko vidieť medzi ľuďmi.
Nechcem nikomu krivdiť, ale dozvedel som sa, že mesto Modra malo údajne počas poslancovanie Jašeka predať Milanovi Gajarovi rodinný dom na Zochovej chate (Piesok 4041). Viete k tomu niekto bližšie informácie?

Napísať odpoveď