TEPLO MODRA, s.r.o.

lort modoris
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 09:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: TEPLO MODRA, s.r.o.

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 15:40

presunul som to sem:
vilo napísal: Jediný dôvod bol nájom. Pre teba je možno 45€ nič, no pre ňu to bolo likvidačné.
Opravovala topánky za pár drobných. Choď sa jej spýtať do Pezinka.

Ty vieš aký mala nájom predtým? Ja nie. Ak nemala nič, tak je to minimálne divné. Ak mala polovicu, tak musela mať mizivý obrat, keď sa ani nepokúsila zvýšiť ceny. Len taký myšlienkový pochod: aby mala nejakú minimálnu mzdu cca 300e, tak rátam, že musela opraviť tak 100 párov po cca 4e (nejaké odvody, réžia). Čiže nech mala mesačný obrat 500e. Ale vychádzam, že opravila 100 párov. Keby zdvihla cenu na 4,5e, tak má vykryté zvýšenie nájmu z 0 na 45e. Ak robila mesačne len 50 párov, tak by musela mať ceny na úrovni cca 10e za pár (aby dosiahla 500) a tam by musela zvyšovať na 11e.
Ak ale robila ešte menej a teda mala ešte nižší obrat, povedzme 20 párov*5e=100e, tak aby to udržala, tak by musela zvyšovať o cca 2e, na 7e za pár. (snáď som sa niekde nesekol)
Nič zlom, ale mne to všetko ukazuje, že jednoducho mala malý obrat, Modrania by jej aj tak nezaplatili viac a jednoducho sa jej to neoplatilo.
Ale keď budem mať cestu, tak sa jej určite popýtam, najmä aký mala nájom predtým a prečo neskúsila zvýšiť ceny. 0,5 až 2e by Modranov nezabilo.

miro2
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 13:25
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro2 » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 15:43

vilo napísal:A Liška sa nehanbí chodiť po Modre?
Nemala tam ani kúrenie, ani vodu, ani WC a nový konateľ jej takto zvýši nájom za takú kuticu?
Topánky opravila perfektne za pár drobných.
Ak by lepšomodrania nevyhodili Gabriša oprava topánok by fungovala naďalej.

:flower: Gratulujem lort modoris k tejto vete: Ona neodišla do Pezinka. Len sa tam stiahla a vedie len jednu prevádzku. :flower:
Súhlasím .
Ak si lort modoris myslí , že v lete je tá kutica oproti stánku Hilton, mal by si to na jeden deň vyskúšať.

Cvične môže aj v nejakom skleníku - je to to isté.

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 16:05

Vzhľadom na tvoju logiku sa priam žiada napísať, že tak prečo sa nepresunula do toho stánku, v lete by to mala príjemnejšie a ešte by 15e ušetrila.

Ludo z Modry
Dátum registrácie: Piatok, 20. Mája 2016, 17:26
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Ludo z Modry » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 16:12

Myslíš aj so strojmi?
Bol si u nej niekedy vôbec?
Zrejme si nevyužíval jej služby, keď píšeš takéto bludy.

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 16:29

ty aj čítaš predchádzajúce príspevky, alebo len ad hoc reaguješ?
- áno, jej služby som využíval a je mi ľúto, že sa musím teraz trepať do PK
- ja som ju nikam von, do stánku, nevyháňal. Len som poukázal na to, že nájom prístrešku na trhovisku je 30e a jej nájom činil 45e mesačne. Čo je, keď to teda porovnám naozaj ako Hilton.
- na základe toho porovnania som chcel zvrtnúť debatu od emotívneho: zvýšili jej nájom-vyhnali ju a to by sa za Gábriša nestalo, a ako veľa za hentaký kamrlík, na trochu racionálnejšie uvažovanie, že ak by veľmi chcela, tak aj pri nízkom obrate by stačilo zvýšiť ceny o maximálne cca 2e a ten nájom by mala plne vykrytý.
- a ak tam ešte nikto nie je, prečo teda museli dvíhať nájom a radšej jej nedali zľavu.
+ ešte jeden dôvod - dlhšie ťahala dve prevádzky v PK a Modre.

Je ľahké povedať, že niekto odišiel, lebo mu nehorázne a naschvál zdvihli nájom. Keď si to ale premeníš na drobné, tak to tak jednoznačné nie je.

Ludo z Modry
Dátum registrácie: Piatok, 20. Mája 2016, 17:26
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Ludo z Modry » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 16:48

Nič nemusíš meniť na drobné.
Píšem iba to, čo mi povedala p. opravárka.
Jednoznačne odišla preto, že by neutiahla zvýšenie nájmu. A také srandičky, že by mohla robiť za trhovým stánkom si nechaj.
A ako je možné, že Liška dal tak ,,lacný ,, nájom a nikto oň nemá záujem?
Možno keby mesto súhlasilo , aj odborník na Teplo Modra , že sa tam bude kúriť táborákom, tak by to šlo.

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 16:55

45/20 = 2,3e na deň. Naozaj ťa takéto zvýšenie odradí od podnikania bez toho, aby si sa vôbec pokúsil premietnuť to do cien? A to počítam zvýšenie z 0.

Fero123
Dátum registrácie: Streda, 19. Októbra 2016, 11:24
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Fero123 » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 18:37

Ak by mala nájom 45 € a robila( opravím ťa ) iba 4 dni v týždni.
To je 16 dní.
A na každý deň takmer 3 €. Myslíš , že mala taký zisk , aby bola v pluse?
Teba by to dokázalo uživiť?
A nemala tam vodu, kúrenie , ani WC.
Za čo mala platiť 45 €, keď elektrinu platila zo svojho ?

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Piatok, 2. Decembra 2016, 08:26

Aký asi veľký je ten priestor?

Čitateľ
Dátum registrácie: Utorok, 30. Augusta 2016, 11:59
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Piatok, 2. Decembra 2016, 10:50

Dotyčná pani poskytovala služby, veľmi lacnú, ktorú Modrania využívali a chceli ju tu mať. Ak išlo o tak bezvýznamné zvýšenie ako nám tu prezentuješ, nemohlo mesto zo svojej požiadavky v záujme Modranov ustúpiť a zabrániť tak jej odchodu? Bolo by to pre mesto také rujnujúce? Žiadny príjem z prenájmu je teraz lepší ako ten čo bol?

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Piatok, 2. Decembra 2016, 11:32

Že si to ty, tak to napíšem takto: Transparentnosť?

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Piatok, 2. Decembra 2016, 12:12

Čo bolo na tom netransparentné? A čo takto verejný záujem? Pri školskej jedálni to ide a pri obuvníčke s ľudovými cenami nie?

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Piatok, 2. Decembra 2016, 12:20

nie čo bolo, ale čo by bolo.
A vieš, že o nejakú takú výnimku žiadala?

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Piatok, 2. Decembra 2016, 12:32

A to nové vedenie vždy koná len keď sa niekto dožaduje? Čo takto myslieť trocha aj dopredu. Buď nezvyšovať nájomné, alebo ponúknuť iné možnosti riešenia. Ale tipujem že Líška a spol. asi topánky neopravuje. Pokazené vyhodia a kúpia si nové. Veď oni na to z tých platov čo si poprideľovali majú.

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Piatok, 2. Decembra 2016, 12:40

pýtal som sa vyššie, aká veľká bola tá prevádzka, pretože podľa tej platby mi to vychádza, že sa jej snažili vyjsť v ústrety.
A áno, mesto by malo najprv konať v rámci svojich kompetencií a nie sa každého podnikateľa pýtať, či by radšej nechcel nižšiu platbu. Dosť pochybujem, že jej zrazu došiel list, že od zajtra platíte. Tá pani v prvom rade zarábala. A neporovnával by som to s jedálňou, pretože tam sa končil prenájom a bolo by potrebné vypisovať nové výberové konania. Čiže úplne iný prípad.

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Piatok, 2. Decembra 2016, 15:19

Rozhodnutie zvýšiť nájomné si asi niekto vycucal z prsta. Ani si nezisťoval aký to bude mať následok. Teraz už je ten niekto spokojnejší keď pripravil mesto o to "málo" z prenájmu a ľudí o lacnú služby? Že načo to bolo dobré?

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Piatok, 2. Decembra 2016, 15:22

ešte raz-aká veľká je tá kutica? prepočítaj si to na ten nájom.

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Piatok, 2. Decembra 2016, 15:24

Ešte raz, prečo to doteraz nebol problém?

Dominik.Bucuric
Dátum registrácie: Sobota, 26. Septembra 2015, 15:47
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Dominik.Bucuric » Utorok, 6. Decembra 2016, 18:31

04.10.2016 bol dnes už bývalý zamestnanec Tepla Modra p. Gábriš donútený konateľom Tepla Modra p. Liškom podpísať dohodu o ukončení pracovného pomeru. Podľa vyjadrenia p. Gábriša terajší konateľ mu dal na výber buď výpoveď, alebo dohodu o ukončení pracovného pomeru.

Potiaľ je to záležitosť, o ktorej som na tomto fóre už obšírnejšie písal téme nové vedenie mesta 18. novembera 2016, 16:57 viewtopic.php?f=42&t=325&start=1880

Nóvum vo veci nastalo, keď na jeho miesto p. Liška prijal svojho osobného priateľa Petra Farkašovského. Na môj písomný dotaz s otázkou či je to pravda, ktorý som zaslal konateľovi a aj členom dozornej rady v zložení Zigo, Zelník a Juran som žiadnu kladnú odpoveď nedostal. Písomne mi každý z nich odpovedal na všetky témy, ktoré som nepotreboval vedieť, ale na p. Farkašovského si nespomenuli ani slovom. Akoby neexistoval. Dokonca konateľ mi v odpovedi uviedol, že túto informáciu podá až po porade s právnikom, lebo nie je si istý, či môže takúto informáciu zverejniť. Podľa mňa ak p. Liška aj na takúto banálnu otázku potrebuje právnika, tak nie je kompetentný ani na výkon funkcie konateľa Tepla Modra. Teplo Modra nie je súkromná firma konateľa a členov dozornej rady.

Ak by mal niekto záujem ich písomné odpovede, som ochotný zverejniť ich na požiadanie.

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Utorok, 6. Decembra 2016, 19:16

Pán Bučurič ďakujeme za informáciu. Vôbec ma neprekvapuje tento krok. Aspoň mne je jasné, že si tu niekto z mesta robí vlastnú firmu. Pevne verím, že Modrania otvoria oči a v najbližších voľbách im to všetko spočítajú. Dovtedy sem treba dávať všetky dostupné informácie. Ideálne by bolo dať adresu tejto stránky aj na facebooku, ak máte ako poslanec svoju facebookovú stránku. Ľudia časom tento hnoj pochopia. Sa len čudujem, že sa nehanbia chodiť po Modre.

Napísať odpoveď