MALE HLINY A LEPSIA MODRA

AjemS5
Dátum registrácie: Utorok, 2. Októbra 2018, 10:18
Kontaktovať užívateľa:

Re: MALE HLINY A LEPSIA MODRA

Neprečítaný príspevok od užívateľa AjemS5 » Utorok, 2. Októbra 2018, 11:05

to si fakt vysvetlil. On sa pýta na rozhodnutie a námietky úradu a ty po xtý píšeš svoje dojmy ako by to malo byť, pričom tie úrad vôbec nenamietal.

Už to napíšem takto:
Je úplne jedno, čo má akú čítanosť. Aj Ferko si môže nastaviť rôzne upozornenia a denne mu priletia do schránky správy, bars aj o výberových konaniach na pozíciu riaditeľa Zemeguľe uverejnené vo časopise Ohník (ak má ten elektronické vydanie, čo HN majú). Nikto iný by sa neprihlásil. Rovnako, ako by sa ATOPS nehlásil do rovnakej súťaže niekde inde, tak sa podobné firmy nebudú hlásiť do tohto teritória. A to ako je to navrhnuté, by som už nechal na kupujúcich. Lebo aj toto je napríklad dôvod, prečo sa v iných témach vyplakáva, že odchádzajú banky, na Vinobraní je málo stánkov atď atď a zvaľuje sa to na nejakú politiku mesta, pričom dôvod je oveľa prozaickejší-Nejsou lidi.. aj vďaka vám, Martin Baksa.

miro2
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 13:25
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro2 » Utorok, 2. Októbra 2018, 16:28

:lol: :lol: :lol: Takže Baxa môže za to, že bolo málo stánkov? A prečo ich bolo v Pezinku aj v Rači dosť.
V jednom máš pravdu . V Modre nejsou lidi na správnych miestach.

Súhlasím s pánom Baxom. Ak by boli na Mestskom úrade schopnejší ľudia nepotrebovali medzičlánok Atops, ktorý bude profitovať tam, kde mohlo mesto.

Božena Uherčíková
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Júla 2016, 12:51
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Božena Uherčíková » Utorok, 2. Októbra 2018, 22:29

MODr napísal:
Streda, 26. Septembra 2018, 09:09
Ja nie som právnik, ale z toho rozhodnutia som pochopil, že problémom sú:
1. že sa to nezaplatí v hotovosti, ale pozemkami, na ktorých budú časom stáť domy a cesty Modranov
2. že sa tam spomína aj realizácia, pričom malo íst najprv o projekt a realizácia mala príst až keď to mesto odobrý

tak to sú naozaj že tak vážne prešlapy, že pome..tak ja neviem, ludia z Modry utekajú, lebo si tu nemozu kupit pozemok a ked sa nejaký navrhne, tak sú Modrania proti, kvôli hentakým blbostiam.
Ja som tiež za rozvoj Modry - ale je porušovanie zákonov tá správna cesta? Lepšia Modra? Slušné Slovensko?

Martin Baksa
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Streda, 3. Októbra 2018, 03:26

AjemS5 napísal:
Utorok, 2. Októbra 2018, 11:05
to si fakt vysvetlil. On sa pýta na rozhodnutie a námietky úradu a ty po xtý píšeš svoje dojmy ako by to malo byť, pričom tie úrad vôbec nenamietal.

Už to napíšem takto:
Je úplne jedno, čo má akú čítanosť. Aj Ferko si môže nastaviť rôzne upozornenia a denne mu priletia do schránky správy, bars aj o výberových konaniach na pozíciu riaditeľa Zemeguľe uverejnené vo časopise Ohník (ak má ten elektronické vydanie, čo HN majú). Nikto iný by sa neprihlásil. Rovnako, ako by sa ATOPS nehlásil do rovnakej súťaže niekde inde, tak sa podobné firmy nebudú hlásiť do tohto teritória. A to ako je to navrhnuté, by som už nechal na kupujúcich. Lebo aj toto je napríklad dôvod, prečo sa v iných témach vyplakáva, že odchádzajú banky, na Vinobraní je málo stánkov atď atď a zvaľuje sa to na nejakú politiku mesta, pričom dôvod je oveľa prozaickejší-Nejsou lidi.. aj vďaka vám, Martin Baksa.
Obhajujete neobhajitelne. To nie su moje dojmy, ale fakty, ktore Vy relativizujete. 1. sutaz je o tom, ze sa ma vyberat spomedzi viacerych a platit sa ma protihodnotou, a nie kupovanym. Asi tolko.

Ak niecomu rozumiem, su to reality a retail, ktorym sa venujem cely profesny zivot a keby som chcel predavat nehnutelnost a bol odbornik, a nie modransky pat a mat, tak viem, ze:
1. najcitanejsim a najrespektovanejsim odbornym mediom v realitach je sekcia Reality Trendu, ktory aj poriada najrespektovanejsiu pravidelnu rocnu konferenciu v realitách na SK, HN dnes uz skoro nikto necita, pretoze ich majitelia ich svojou nekompetentnostou obsahovo zlikvidovali na farebny domaci obal v 2. pouziti,
2. uverejnim inzerat vo viacerych vydaniach a najma v dnoch, kedy su vydania najcitanejsie,
3. neulakomim sa na 1 inzerat za par eur, ked predavam majetok za miliony eur,
4. to co navrhuju kupujuci, by som nenechal na kupujucich, lebo Modre tym chcu zaplatit - chytrolinov, ktori si chcu vybrat hrozienka z celeho kolaca poznam mnozstvo, ale ulohou draheho a prebujneleho akoze mestskeho manazmentu s 2-4 tisicovym platom je vybrat takych partnerov, ktori aj Modru budu mat za partnera a budu veci robit ako maju - aby napriklad ulice boli poprepajane, s maximalnou vytaznostou pozemkov, vedeli sa v zime odhrnat, atd.

Dnes to ma ATOPS nastavene tak, ze vybavi (si) vsdtky papiere k stavbe a za to hned dostane do vlastnictví pozemky, bez toho, aby mestu zaplatil co i len 1 eur v peniazoch. Stavim sa o kvalitnu flasku alkoholu s kymkolvek, ze akonahle dostanu vsetky papiere, dostanu svoje pozemky, na nich postavia svoje bytovky a mestu zostanu nezasietovane role ako dnes s papiermi, ktore svojimi zadkami mohli v ramci pracovneho casu zabezpecit mestski uradnici aj bez ATOPSu. A par vyvolenych pride k bytom za smiesny peniaz ako pozornost, ktory by v civilizovanom svete pomenovali pravym menom - uplatok.

Ked dochadzaju argumenty, zacne sa vyhovarat na ludi. Ulohou manazera, riaditela je prave tych spravnych ludi mat. Za to by mal mat ten vyssi plat ako lepsi odbornik. Nie za pokladanie vencov a potriasanie ruk.

Kolko rokov sa este chcete vyhoravat na Baksu po odchode z poslaneckych lavic?! Este 3 generacie?! Skoncili sme v roku 2010 a pise sa koniec roku 2018. Je to trapne, pritom za nasej ery sa zastavilo rozkradanie ci rozdavanie mestskeho majektu a v Modre sa najviac postavilo v rezii mesta, penazi bolo menej, kasu sme nechali plnu, bez uverov. A to aj napriek panovi Majtanovi, ktory rad pil, pod vplyvom alkoholu soferoval (a mal z toho aj problémy, nastastie nikoho nezrazil), robil druhym zle, aktivity inych blokoval, pre Kralovu neurobil nic. Este aj chodnik blokoval, opravu KD zablokoval. To su fakty. Pozdravujem pat a mat LM! Hanbím sa za takých mladych ludi! Myslel som si, ze demoralizovani su iba ludia priamo konfrontovani socializmom. Bohuzial, obroda SK potrva este viacero generacii a pri smerackej mafii vo vlade este dlhsie.

Lone Wolf
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Marca 2018, 18:36

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Streda, 3. Októbra 2018, 09:14

miro2 napísal:
Utorok, 31. Januára 2017, 13:48
Z toho počtu 600 koľko bude lepšomodranov?
Špičkový manager Mgr. Art. už má vybraný flek?
Možno má.... v každom prípade podľa verejne dostupných zdrojov http://katasterportal.sk je majiteľom rodinného domu a bytu v Pezinku.

Lone Wolf

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Utorok, 9. Apríla 2019, 16:26

Božena Uherčíková napísal:
Utorok, 2. Októbra 2018, 22:29
MODr napísal:
Streda, 26. Septembra 2018, 09:09
Ja nie som právnik, ale z toho rozhodnutia som pochopil, že problémom sú:
1. že sa to nezaplatí v hotovosti, ale pozemkami, na ktorých budú časom stáť domy a cesty Modranov
2. že sa tam spomína aj realizácia, pričom malo íst najprv o projekt a realizácia mala príst až keď to mesto odobrý

tak to sú naozaj že tak vážne prešlapy, že pome..tak ja neviem, ludia z Modry utekajú, lebo si tu nemozu kupit pozemok a ked sa nejaký navrhne, tak sú Modrania proti, kvôli hentakým blbostiam.
Ja som tiež za rozvoj Modry - ale je porušovanie zákonov tá správna cesta? Lepšia Modra? Slušné Slovensko?
Akosi je ticho, viete v akom je to štádiu ?

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Nedeľa, 14. Apríla 2019, 10:22

Podla posledneho zhromazdenia poslancov s obcanmi sa ma projekt realizovat toto volebne obdobie. Obciansku vybavenost ako skolky atd bude robit mesto neskor. Pozemky su rozparcelovane, zatial evidovane ako mestske, na pozemkoch sa zatial nic fyzicky nerobi...

Lone Wolf

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Pondelok, 15. Apríla 2019, 00:33

Som zvedavý kto to bude stavať. Bol som nedávno na jednej stavbe bytových domov v Bratislave. Vcelku silný investor, bez problémov financovania. Stavba KATASTROFA. Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily od stavbyvedúceho po pomocného robotníka. Čo boli lepši už dávno robia v okolitých štátoch za iné peniaze. Na stavbe prevládala rumunčina, ukrajinčina a srbština, "majstri všetkých remesiel", snáď aj pracovití--- ale sústružníka za kvalifikovaného murára.kachličkára s technickým myslením len tak neprerobíš. Stavbyvedúceho akoby sa stavba ani netýkala, kopce odpadu, všade neporiadok,materiál sa povaľoval kade tade, niekedy až životunebezpečné (napr.okná neosadené, otvory bez zábran). Časy sa zmenili, podmienky si diktujú dodávatelia, ak sa nepáči ide ďalej, o kapacity sa investori trhajú. Ako a s kým to chce tá zazmluvnená trpaslíková firma postaviť ?

inod
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Septembra 2014, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa inod » Pondelok, 29. Apríla 2019, 13:03

Tak podľa zverejnených zámerov sa pripravuje prevod prvých pozemkov na ATOPS, na tomto zastupiteľstve to zatiaľ v programe nie je, ale možno to ešte doplnia. V súvislosti s tým iba dávam vedeniu mesta Modra do pozornosti, ako majú vyriešenú problematiku s DPH. Na ich mieste si dám urobiť analýzu, či sa úplnou náhodou nemajú registrovať na DPH (ja tvrdím, že majú). Lebo dopad na financie môže byť výrazný.
Sú zverejnené výsledky obchodných spoločnosti, možno by stálo za to porovnať ich správy s ročnou účtovnou závierkou a aj prekontrolovať si údaje, ktoré v správach sú. Možno by stálo za úvahu porovnať predkladané správy s inými spoločnosťami, kde majú iné mestá a obce svoje podiely. A najmä tlačiť na zlepšenie výsledkov. Nechápem, ako teplo modra môže dosahovať stratu z prevádzky tepelného hospodárstva.

inod
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Septembra 2014, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa inod » Pondelok, 6. Mája 2019, 16:04

+ ešte som zabudol dodať, že ATOPS už ponúka prvých 5 pozemkov na predaj, cena je 130 EUR za m2

https://www.malehliny.sk/pozemky/

Lone Wolf

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Sobota, 11. Mája 2019, 08:30

A ako to dopadlo so súdom ?

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Utorok, 21. Mája 2019, 03:45

inod napísal:
Pondelok, 6. Mája 2019, 16:04
+ ešte som zabudol dodať, že ATOPS už ponúka prvých 5 pozemkov na predaj, cena je 130 EUR za m2

https://www.malehliny.sk/pozemky/
Pozemok v poli bez nicoho za 130 EUR/m2 ca. 1,5 hod od Bratislavy. Tomu sa hovori podpora byvania pre mladych. Hlavne, ze za pracu, ktoru kludne mohli urobit modranski uradnici vo svojom pracovnom case, dostane prazdna s.r.o. pozemky pre svoje bytovky. Kralovu postupne uspesne kralovananski richari premenia dedinu na standardny satelit pri Bratislave, avšak bez vybavenosti, bez zeleznice, s platenym parkovnym na namesti, 1,5 hod autom do prace v BA. No nekup to! Teraz v akcii!

Napísať odpoveď