MALE HLINY A LEPSIA MODRA

Martin Baksa
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

MALE HLINY A LEPSIA MODRA

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Utorok, 13. Decembra 2016, 08:08

Mestské zastupiteľstvo mesta Modry CHCE SCHVALIT obchodnú spoločnosť ATOPS s.r.o., Lombardiniho 17, 831 03 Bratislava, IČO: 46 429 701, zapísanú v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložke č.: 77345/B, oddiely: Sro, za víťaza obchodnej verejnej súťaže o najvhodnejší návrh na uzatvorenie Zmluvy o príprave a vybudovaní sietí technickej infraštruktúry pre výstavbu rodinných a bytových domov v lokalite „Malé hliny“

PRITOM Z PODKLADOV O VYHODNOTENI SUTAZE NEPOZNAT:
- ZA AKYCH PODMIENOK SA MA ZMLUVA UZATVORIT, TJ ZA KOLKO POSTAVI SIETE, Z COHO ICH MODRA ZAPLATI, CI ZAPLATI POZEMKAMI, V AKOM POMERE?
- AKI A CI BOLI DALSI UCHADZACI V SUTAZI,
- AKE BOLI PONUKY OSTATNYCH UCHADZACOV,
- AKO UCHADZACI PLNILI KRITERIA SUTAZE,
- CI BOLA IBA JEDINA FIRMA?

VITAJTE V TRANSPARENTNEJ LEPSEJ MODRE! Pri vsetkej ucte, to aj pani Medlen a Dudo boli transparentnejsi a vacsi chlapi. Povedali, kto sa prihlasil, kto kolko ponukol, preco koho vyberaju. Lepsia Modra nehovori nic. Iba, kto ma vyhrat.

Blizsie info o vitaznej firme najdete tu:
http://www.finstat.sk/46429701/obchodny_register
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=220942&SID=2&P=0
http://www.atops.sk/

Podla verejnych informacii v pripade ATOPS-u ide o firmu, ktora pri obrate 2,4 mil. EUR bez DPH, dosiahla v roku 2015 zisk 18 300 EUR, teda statu zaplatila dan z prijmu ani nie 4.000 EUR, vlastny kapital firmy tvori ani nie 40.000 EUR. S takouto firmou chce Lepsia Modra developovat 10 hektarov pozemkov v Modre?!

Fero123
Dátum registrácie: Streda, 19. Októbra 2016, 11:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: MALE HLINY A LEPSIA MODRA

Neprečítaný príspevok od užívateľa Fero123 » Utorok, 13. Decembra 2016, 18:06

Aj v susednej dedine Dubová vedia ako na to. Na oficiálnej stránke obce je veľmi výrazne zobrazená časť transparentná obec http://dubova.sk/

Jedna z mnohých zverejnených zápisníc :
Obec Dubová, Obecný úrad Dubová, Hlavná 39, 900 90 Dubová
GEODETSADLOŃ, s.r.o,

Bratislavská 42
900 01 Modra

Váš list číslo / zo dňa
Naše číslo:
27/B/2012 Vybavuje / linka
Anežka Kyrinovičová Dubová
30.1.2012

Vec
Informácia o výsledku vyhodnotenia ponúk

Na základe výzvy na predloženie ponuky na obstaranie zákazky s nízkou hodnotou s predmetom zákazky : „Projekt Jednoduchých pozemkových úprav lokality „ Za Hoštáky“

u s p e l

uchádzač GEODETSADLOŃ, s.r.o, Bratislavská 42, Modra 900 01
ponúkol najnižšiu cenu

P.č. Obchodné meno a sídlo uchádzača: Cena bez DPH:
v Sk Cena s DPH:
v Sk

1.
Světlík Karol,Novomeského 22, Pezinok, 902 01
9 800,- €

2.
Ing.Juraj Horváth , Kutuzovova 54, Pezinok, 902 01
9 900,- -€

3.
GEODETSADLOŃ, s.r.o, Bratislavská 42, Modra 900 01
9 600,-€
Žiadam Vás o predloženie zmluvy o dielo.
S pozdravom
Ľudovít Ružička
starosta obce

Takto sa to robí ,,odborníci,, z ,,lepšej ,, Modry

Fero123
Dátum registrácie: Streda, 19. Októbra 2016, 11:24
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Fero123 » Utorok, 13. Decembra 2016, 18:32

Takto zverejnených verejných súťaží je na stránke obce Dubová nespočetné množstvo.
Zápisnica o priebehu vyhodnotenia ponúk 331/2016
Názov zákazky: Vypracovanie projektovej dokumentácie
Pripojenie nehnuteľností vo vlastníctve obce na kanalizáciu s následnou realizáciou pripojenia
Miesto konania
Adresa Obecného úradu obce Dubová:Hlavná 39, 900 09 Dubová.
Čas konania: Dňa 17.6.2016 o14.00 hod
Prítomní:Ľudovít Ružička starosta obce Dubová,Anežka Kyrinovičová osoba zodpovedná za verejné obstarávanie
1.
Obec Dubová, Hlavná 39 900 9
Dubová IČO: 304735, zast.: Ľudovít Ružička, starosta
zaslala dňa 8.6.2016 vybraným spoločnostiam výzvu na predloženie cenovej ponuky na poskytnutie služby vypracovanie projektovej dokumentácie
Pripojenie nehnuteľností vo vlastníctve obce na kanalizáciu s následnou realizáciou pripojenia predmetných nehnuteľností na kanalizáciu za podmienok uvedených vo výzve.
2.
Na základe výzvy doručili spoločnosti svoju ponuku v stanovenej lehote nasledovné spoločnosti:
A.
Patrik Lukačovič sídlo:Drobiševa 33, 902 01 Pezinok IČO:45394 407 zapísaná vŽR OU Pezinok, 13020958ponuka: cena za dielo: 12528,40€ bez DPH/ .... € s DPH. Nie je platca DPH
B.
Maroš Kočička RENA sídlo:Záhradná 10, 902 01 PezinokIČO:37 292 501 zapísaná v ŽR OU Pezinok
107 8462.ponuka: cena za dielo: 13622€ bez DPH/ ....€ s DPH.Nie je platca DPH
C.
INSTAMIK Slovakia s.r.o. sídlo:Myslenická 1 902 01 Pezinok IČO:35886 544zapísaná vŽROUPezinok, 107 13828
ponuka: cena za dielo: 12427,20€ bez DPH/ 14912,64€ s DPH.
3.
Ponuka uvedená
pod bodom A, t.j. ponuka uchádzača spoločnosti Patrik Lukačovič
bola s ohľadom na výšku uchádzačom ponúknutej ceny za poskytovanie služieb, ktoré sú predmetom tejto zákazky vyhodnotená ako najvýhodnejšia ponuka z dôvodu, že jediným kritériom vyhodnocovania ponúk bola najnižšia cena bez DPH, ponúknutá uchádzačom

:pd Lepšomodrania za dva roky ste sa to už mohli naučiť!Sľubovali ste transparentnosť a výsledok nejako stále chýba.

inod
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Septembra 2014, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa inod » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 16:01

- ZA AKYCH PODMIENOK SA MA ZMLUVA UZATVORIT, TJ ZA KOLKO POSTAVI SIETE, Z COHO ICH MODRA ZAPLATI, CI ZAPLATI POZEMKAMI, V AKOM POMERE?

Pán Baxa, všetky údaje sú v materiáloch do zastupiteľstva.
Siete postaví ATOPS a mesto mu zaplatí pozemkami – Atops dostane z pozemky o celkovej výmere 55182 m2, určené na výstavbu bytových domov, rodinných domov a parkovacích státi
Mestu ostanú pozemky na výstavbu rodinných domov (23175 m2), komunikácie (16002 m2) a verejná zeleň (14766 m2)
ATOPS bol jediný uchádzač, nikto iný sa neprihlásil.

Môj názor:
Ak by sa do takejto súťaže prihlásil iba jediný záujemca, mal by som pochybnosť o tom, či som nastavil podmienky VOS dobre.
Nevidím tam porovnanie, aké náklady by boli v prípade, ak by mesto zabezpečilo celkovú výstavbu inžinierskych sietí. A následne pri predaji, koľko by zinkasovalo.

Čitateľ
Dátum registrácie: Utorok, 30. Augusta 2016, 11:59
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 16:25

Toto naozaj smrdí. Mesto by malo takúto súťaž zrušiť.
Ak sa prihlásil len jeden uchádzač tak niečo nie je v poriadku, alebo sa podmienky nastavili tak, aby sa prihlásil len jeden.
Zvláštne je, že mestu ostane menej pozemkov. Robil niekto prepočet či sa to oplatí? A hlavne budú tam rodinné domy, alebo vznikne škaredé sídlisko s vysokými bytovkami? Je mesto pripravené na mohutný nárast obyvateľstva? Už teraz sú cesty preplnené, neni kde parkovať, škôlky ledva stačia.

Martin Baksa
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 19:46

Vazeny pan citatel,

v case mojho pisania mojho prispevku to tam, bohuzial, nebolo. To vsak nie je to najpodstatnejsie, lebo na netransparentnost Lepsej Horsej Modry som zvyknuty, hoci s nou nesuhlasim.

Ovela dolezitejsie je nasledovne:
- v case boomu mesto ide stavat s jedinym uchadzacom s vlastnym imanim ca. 40 tisic eur, tj. mesto nevie sutazit, a preto by nemalo sutazit,
- dalej, na daniach z ktorych zijeme, zaplatil vitaz menej ako lepsi zamestnanec, a to pri obrate cez 2 mil. eur bez dane - bud nevie podnikat, alebo moderne povedane optimalizuje dane a je otazne, ci s takym subjektom by verejna sprava mala obchodovat, lebo z dani verejna sprava zije a aj modranski radni maju plat,
- pomer komernych a nekomercnych pozemkov a efektivnosti je v neprospech mesta,
- podozrive je aj to, ze MsZ v jednom uzneseni schvaluje nielen zaver sutaze, ale hned aj nekonkretnu zmluvu s vitazom - s vlastnym majetkom by tak nenarabal ziadny poslanec, ing. Jasek ako sef majetkovej komisie uz vobec nie.

Z cudzieho krv netecie, ale na tom istom zasadnuti radni zvysuju opat dane a poplatky. Prekvapuje ma, ze Modranom je to vsetko jedno. Asi su uz zvyknuti, ze im kradnu peniaze rovno z penazenky.

Aj toto je ukazkou toho, preco na Slovensku moze vladnut mafia. Lebo ludom je vsetko jedno a nebrania svoje zaujmy.

Ini Vam potom kradnu dane a majetok spod nosa a Vase deti nemaju kam chodit do skolky, jazdite po rozbitych cestach, primator za svoj zalostny vykon berie takmer 4000 eur mesacne...Co uz, Modrania proste na to maju. Na Slovensku je radost kradnut.

Pozdravujem letargickych Modranov zo stovezatej a prajem pekne sviatky!

P.S. Inak toto je dalsia ukazka toho, preco Lepsia Modra a Pan Gavornik zrusili takmer 10 rokov platne a funkcne VZN o zmluvnych prevodoch ochranujuce mesto pred takymito cachrami. Po Zochovej chate dalsi pripad, ktory zrusenie VZN umoznilo. Pri povodnom zneni VZN by to tak nemohlo prebehnut.

inod napísal:- ZA AKYCH PODMIENOK SA MA ZMLUVA UZATVORIT, TJ ZA KOLKO POSTAVI SIETE, Z COHO ICH MODRA ZAPLATI, CI ZAPLATI POZEMKAMI, V AKOM POMERE?

Pán Baxa, všetky údaje sú v materiáloch do zastupiteľstva.
Siete postaví ATOPS a mesto mu zaplatí pozemkami – Atops dostane z pozemky o celkovej výmere 55182 m2, určené na výstavbu bytových domov, rodinných domov a parkovacích státi
Mestu ostanú pozemky na výstavbu rodinných domov (23175 m2), komunikácie (16002 m2) a verejná zeleň (14766 m2)
ATOPS bol jediný uchádzač, nikto iný sa neprihlásil.

Môj názor:
Ak by sa do takejto súťaže prihlásil iba jediný záujemca, mal by som pochybnosť o tom, či som nastavil podmienky VOS dobre.
Nevidím tam porovnanie, aké náklady by boli v prípade, ak by mesto zabezpečilo celkovú výstavbu inžinierskych sietí. A následne pri predaji, koľko by zinkasovalo.

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Štvrtok, 15. Decembra 2016, 22:38

Otázka znie, či sa s tým (proti tomu) dá ešte niečo urobiť. Zastupiteľstvo je , rsp. bolo dnes.
Máte niekto aktuálne info či odsúhlasili víťaza?

Dominik.Bucuric
Dátum registrácie: Sobota, 26. Septembra 2015, 15:47
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Dominik.Bucuric » Piatok, 16. Decembra 2016, 09:22

Pán čitateľ,

pre Vás a všetkých čitateľov tohto fóra. Na včerajšom zastupiteľstve bol schválený jediný záujemca za víťaza obchodnej verejnej súťaže pre výstavbu rodinných a bytových domov v lokalite „Malé hliny“ v pomere hlasov 10 proti môjmu jednému.

Toto odmávnutie mi pripomína odhlasovanie nevýhodnej zámeny pozemkov na Zochovej chate pre Grapent, kde poslanci odlasovali zámenu niekoľkokrát väčšieho mestského pozemku ze čiernu stavbu a ešte aj zaťaženú záložným právom v prospech Slovenskej záručnej a rozvojovej banky.

Kováč
Dátum registrácie: Utorok, 15. Marca 2011, 09:33
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Kováč » Piatok, 16. Decembra 2016, 10:44

Pre ilustráciu pridávam obrázok. Veľa ľudí nevie kde sa to nachádza.
Obrázok

rizling
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa rizling » Piatok, 16. Decembra 2016, 13:08

To znamená, že pri vstupe na Kráľovu ( zo smeru Trnava ) pribudnú ďalšie bytovky?
A to tam máme na úrade dvoch Kralovanov. :pd

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Piatok, 16. Decembra 2016, 16:36

Zaráža ma platba pozemkami v tak obrovskej výmere. Ak vezmeme do úvahy , že bežná cena stavebného pozemku je 70€m2 tak mi vychádza, že mesto zaplatí firme ATOPS pozemkami v hodnote 3 862 740€
To mi chcete nahovoriť, že je dobrá cena za siete?
Kto toto zas vymyslel?
Kto za toto koľko zobral?

vincko
Dátum registrácie: Piatok, 16. Decembra 2016, 18:52
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa vincko » Piatok, 16. Decembra 2016, 18:55

Dominik.Bucuric napísal:Pán čitateľ,

pre Vás a všetkých čitateľov tohto fóra. Na včerajšom zastupiteľstve bol schválený jediný záujemca za víťaza obchodnej verejnej súťaže pre výstavbu rodinných a bytových domov v lokalite „Malé hliny“ v pomere hlasov 10 proti môjmu jednému.

Toto odmávnutie mi pripomína odhlasovanie nevýhodnej zámeny pozemkov na Zochovej chate pre Grapent, kde poslanci odlasovali zámenu niekoľkokrát väčšieho mestského pozemku ze čiernu stavbu a ešte aj zaťaženú záložným právom v prospech Slovenskej záručnej a rozvojovej banky.
Gratulácia k Vášmu článku .
Mohli ste tam uviesť aj odkaz na toto fórum.
Lebo Modranské zvesti sú písané iba v prospech ,,Lepšej Modry ,,.

lort modoris
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 09:32
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Pondelok, 19. Decembra 2016, 10:13

Ja som presvedčený, že Lepšia Modra už dávno mala vyhlásiť stavebnú uzáveru. Kto chce stavať, môže ísť do Šenkvíc, Vinosad, Dubovej..alebo nech na to má a zaplatí staromodranom.

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Pondelok, 19. Decembra 2016, 10:55

Tu nejde o stavanie. Ja som za výstavbu. Ale nie za rozdávanie mestského majetku hlava nehlava.
A aj výstavba musí byť premyslená a zohľadniť pripravenosť mesta na pribúdanie obyvateľov.
To ste ale do úvahy nebrali. Len ste rýchlo vyhlásili pofidérny tender a vybrali z jediného uchádzača.
Fakt umenie. Koľko ste za to dostali do vrecka?

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Pondelok, 19. Decembra 2016, 11:00

..a čo to vlastne vyhral, že je tá stavba nepremyslená a nezohľadňuje pripravenosť?

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Pondelok, 19. Decembra 2016, 11:14

Vyhral pozemky v hodnote cca 3 500 000 ktoré mu Modrá daruje. Sa ti zdá málo?
A keď budú chcieť ísť novoprisťahovalci do Modry na zmrzlinu čo na nákup kde zaparkujú?
A kam dajú deti do škôlky?
A kde budú chodiť k lekárovi?

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Pondelok, 19. Decembra 2016, 13:45

kde je napísané, že mu ich Modra daruje? Nie je to náhodou za niečo?
tak nebudú chodiť na zmrzlinu, alebo pôjdu peši na prechádzku. Nakúpia v Lidli a v Bille a majú vystarané. Kým sa im narodia deti, tak je dosť času na rozšírenie škôlok a škôl. A k lekárovi? Väčšina tam kde doteraz..

Čitateľ
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Čitateľ » Pondelok, 19. Decembra 2016, 14:21

Si dáky moc premúdrelý. Padám na riť z tvojich mozgových pochodov. Dnes perlíš len čo je pravda. Podľa mňa nemá potiahnutie inžinierskych sietí hodnotu 3 500 000 tak logicky tieto peniaze považujem za darované.
Za ďaľšie sa mi páči, ako si už teraz budúcim obyvateľom vysvetlil, ako majú chodiť peši. Skús to už teraz uviesť do praxe pre kraľovanov a harmončanov. Sa pobavíme. :idea:
A ešte si asi nepočul o tom, že aj rodina s 3deťmi si môže kupovať dom, či byt? Tvoja ohromná dedukcia, že sa tam nasťahujú len bezdetné páry je založená prosím na čom? Fakt žasnem. Si sa dnes zle vyspal? Alebo si len myslíš, že sme všetci padli na hlavu?

miro2
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 13:25
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro2 » Pondelok, 19. Decembra 2016, 15:29

lort modoris napísal:kde je napísané, že mu ich Modra daruje? Nie je to náhodou za niečo?
tak nebudú chodiť na zmrzlinu, alebo pôjdu peši na prechádzku. Nakúpia v Lidli a v Bille a majú vystarané. Kým sa im narodia deti, tak je dosť času na rozšírenie škôlok a škôl. A k lekárovi? Väčšina tam kde doteraz..

Pekne si to napísal :lol:
Iba tomu chýba hlava a päta.
A takýto ľudia dnes rozhodujú o meste ! :pd

lort modoris
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa lort modoris » Utorok, 20. Decembra 2016, 10:41

tak keď nerozumieš písanému, tak ťažko niečo vysvetľovať.
vy v tej Modre máte také zvláštne predstavy, že všetky tie domy sa tam vyskytnú naraz. Z noci naráno a potom sa o 10 vyberú všetci autom na zmrzlinu. Naraz. Lebo tak to chodí.
Neprečítali sme si ani podmienky súťaže, ale to nám nebráni báť sa...

Napísať odpoveď