Marionete primkli špajzu

Peter z Dolnej
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 13. Augusta 2012, 20:37
Kontaktovať užívateľa:

Marionete primkli špajzu

#1

Neprečítaný príspevok od užívateľa Peter z Dolnej » Sobota, 23. Marca 2013, 08:18

Kemu sa nesce kukat vác jak 2 a púl hodziny na záznam z mimorádneho zasednucí našich konšelú tak vám tu urobím krátky výcuc z teho čo sa událo:

Našej Marionete skrácili provázky. Do špajze jej nedočáhnu šnúrky. Móže gazduvat len v kuchyny. Do špajze ju puscá len ked ich pekne požáda. Nemóže už manipuluvat s penázmi tak jak dofčúl. Zrušili jedno narídzení, keré jej to umožnuvalo. Marioneta sa urazila, že vraj ju kriminalizujú, ale z míry ju to nevyvédlo, rokovaní pod jej vedeným pokračuvalo dál.

Ani rozpočet podla kerého csela gazduvat jej neschválili. Dali si svúj a ona nemóže opravit hajzle na úrade. Že vraj na to scela 9000 penazí. Za to bych si nékedy na dolnom predmescí postavil chalupu.

Nékerí poslanci ani raz neotvorili hubu. Nékerí ju zase mali otvorenú furt. Celé zasednucí tam najvác vyprával rádioamatér s kudlú za pásem, négdajší prednosta z historickej časci a terajší prednosta ve Velkých Čaníkovcách. Občas im do teho kafrali aj lepšomodrané výskumník-mgrart fox mres, doktor domino z historickej časci, ekológ-uzemnoplánuvač a inžilír od elektriky-Tesluv synovec. Pradedo s dobrýma školama, zaneprázdený dúchodca-hadzanár a vodníčka od jazérka boli celý čas cicho, ale hlasuvali jedna radost.

Hlavnému premítačovi sa néčo nelúbilo na jeho gáže. Asi dostal mén jako by si zaslúžil za učinkuvaní a hlasuvání. Hubu otvoril až na konec zasednucí, úradníci mu néčo posrali pri výplate.

Teraz už len mosíme dočkat, či ten rozpočet naša richtárka podpíše. A potom ho hádam zverejná, aby sme si mohli kuknú, či si zas pridali penážky do svojich kešení.

Užívateľov profilový obrázok
náhodný návšetvník

Re: Marionete primkli špajzu

#2

Neprečítaný príspevok od užívateľa náhodný návšetvník » Utorok, 9. Apríla 2013, 14:09

Zasadnutie bolo 19.3.2013. Odvtedy prešlo 20 dní.
Na internete nič. Znamená to, že rozpočet a nepodpísala?
Koľko dní má na podpis?
Ak to nepodpísala, tak sme v rozpočtovom provizíriu, ak to podpísala a nezverejnila, porušila zákon.
Provizórium je asi hajhoršia varianta. Môže zabudnúť na nejaké eurofondy a my môžeme zabudnúť na jej sľuby...

JanoS
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Utorok, 29. Marca 2011, 11:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Marionete primkli špajzu

#3

Neprečítaný príspevok od užívateľa JanoS » Streda, 10. Apríla 2013, 07:45

Zo zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení:
Nariadenie a uznesenie obecného zastupiteľstva podpisuje starosta najneskôr do 10 dní od ich schválenia obecným zastupiteľstvom. Starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v tejto lehote.

všudybýlek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 9. Januára 2013, 13:38
Kontaktovať užívateľa:

Re: Marionete primkli špajzu

#4

Neprečítaný príspevok od užívateľa všudybýlek » Streda, 10. Apríla 2013, 08:51

Kedy sa už niekto odhodlá na to, aby pozastavil Marionetu????? Mali by to urobiť len občania, keďže si ju aj zvolili, samozrejme ako kto :o Spísať petíciu a poslať ju do preč, veď toto jej konanie už smeruje k totálnemu úpadku tejto Perly Malých Karpát. Ona si príde na svoje a po nej potopa ...... tie jej keci, ako stavia na Modranoch a bla bla bla, čo všetko spraví, keď bude pri koryte ..... žeby spravila to, ako väčšina, ktorá sa dostane ku korytu?????? Už keď zabudnuté dediny sú na tom lepšie ako "kráľovské mesto", tak to je už nielen na zaplakanie ...........

Užívateľov profilový obrázok
návštevník

Re: Marionete primkli špajzu

#5

Neprečítaný príspevok od užívateľa návštevník » Štvrtok, 11. Apríla 2013, 15:24

Tak konečne to zverejnili. Tá rýchlosť je "obdivuhodná", úrad na čele s prednostom sa prekonávajú.
Dnes sa objavila zápisnica zo zasadnutia na internete - 22 dní po konaní zastupiteľstva..
Gavorníkov rozpočet primátorka podpísala, ale stále nie je zverejnený!
Uznesenie, ktorým sa ruší VZNč. 3/2007 Zásady rozpočtového hospodárenia s rozpočtovými prostriedkami mesta nepodpísala. Tak si to budú musieť poslanci zopakovať.

Užívateľov profilový obrázok
Marionetka

Re: Marionete primkli špajzu

#6

Neprečítaný príspevok od užívateľa Marionetka » Nedeľa, 21. Septembra 2014, 23:39

všudybýlek napísal:Kedy sa už niekto odhodlá na to, aby pozastavil Marionetu????? Mali by to urobiť len občania, keďže si ju aj zvolili, samozrejme ako kto :o Spísať petíciu a poslať ju do preč, veď toto jej konanie už smeruje k totálnemu úpadku tejto Perly Malých Karpát. Ona si príde na svoje a po nej potopa ...... tie jej keci, ako stavia na Modranoch a bla bla bla, čo všetko spraví, keď bude pri koryte ..... žeby spravila to, ako väčšina, ktorá sa dostane ku korytu?????? Už keď zabudnuté dediny sú na tom lepšie ako "kráľovské mesto", tak to je už nielen na zaplakanie ...........

Už sa konečne blíži ten čas, kedy sa s ňou rozlúčime. :innocent:

Napísať odpoveď