Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

Martin Baksa
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

#1

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Štvrtok, 30. Mája 2019, 09:14

Priestor pred Biolkou na Kralovej si urcite zasluzi rekonstrukciu. A vyriesenie potrieb vsetkych, ktorych sa uprava priestranstva dotyka.

Napriek viacerým dorucenym pripomienkam, zverejnenym aj mnou verejne na tomto fore vsetko nasvedcuje tomu, ze tato investicna akcia, ktora nas vsetkych bude stat nemale peniaze, zostane niekde na pol ceste a NAJMA UPREDNOSTNI OPAT RAZ AUTA PRED LUDMI A ZAKAZNIKOV BIOLKY PRED OBCANMI KRALOVEJ. Pritom netrebalo vela a naprava je este stale mozna. Teda pokial hlavy nezostanu zadubene.

Podstata problemu spociva v tom, ze po novom ludia z Puskinovej ulice pri ceste na autobusovu zastavku budu musiet po novom 2x krizit cestu, aby sa dostali na zastavku smerom do Modry. Deti i stari ludia sa tak nebezpecne priblizia k rusnej ceste, 2x budu musiet krizovat cestu a na konci puti po novom chodniku zostanu uviaznuti na krajnici nebezpecnej hlavnej cesty. Pritom doteraz mohli chodit v bezpeci popri domoch, takmer bezbarierovo. Iba zakaznici Biolky parkovali mirnix dirnix, lebo priestor pred Biolkou nebol dorieseny.

Ak hlavy nezostanu zadubene, naprava je pritom stale mozna - zmenou stavby pred dokoncenim. A priblizit chodnik na hranicu Biolky a cele parkovisko pred Biolkou posunut. Na ukor zmensenia noveho verejneho priestranstva, ktore bude vyuzivane ovela menej casto ako kazdodenny chodnik na ceste DO a Z prace. Vsetko znazornene v prilohe oranzovou. (Zelenou sme chodili doteraz, cervenou budeme po novom - lepsomodransky)

Aspon pan Petrakovic by ako Kralovan a architekt mohol problem chapat. Aj majitelia Biolky by mohli prilozit ruku k dielu v prospech svojich najvernejsich zakaznikov - obyvatelov Kralovej. Snad hlavu otvori aj pan Gavornik, hoci podla posledneho zhromazdenia s obcanmi na Kralovej asi stale nechape podstatu problemu a tak ju tu znova graficky prikladam. Pripomienky k tomuto som pritom pisal este v case projektovania. Zdravy rozum zostal v Modre opat na pol ceste stat.... Tak dufajme, ze v priestranstve bude v lete aspon fontana. Inak nam v meste vznikne dalsia betonova praziaren miesto povodnej zelene.
Prílohy
Biolka.pdf
(356.87 KiB) 32 stiahnutí

Božena Uherčíková
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Júla 2016, 12:51
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

#2

Neprečítaný príspevok od užívateľa Božena Uherčíková » Pondelok, 3. Júna 2019, 17:28

Bohužiaľ, riešenie pred Biolkou odignorovalo chodcov. Na rovnaký problém som upozornila aj ja písomne ešte niekedy na jar minulého roka ako obyvateľka Kráľovej. Opakovane som sa k tomu vyjadrovala už aj ako poslankyňa - naposledy na stretnutí poslancov s občanmi na Kráľovej 22. mája t. r. Dokonca som sa nasledujúci deň stretla priamo na mieste so zástupcom primátora Ing. Gavorníkom a Ing. Krčmárovou, ktorá má na starosti investičnú výstavbu. Bohužiaľ, ich videnie situácie sa nezmenilo, trvajú na tom, že ľudia sa musia naučiť chodiť tade, kde sú chodníky, aj keď je to nepraktické a že iné riešenie by bolo veľmi komplikované a náročné.
Naopak, ja som presvedčená, že chodníky majú slúžiť ľuďom a nie opačne. A tiež som presvedčená, že vedenie mesta musí riešiť aj komplikované situácie. Tie jednoduché zvládne hocikto.
Keďže som presvedčená, že chodci budú aj naďalej chodiť na zastávku autobusu popred Biolkou a prejdú na chodník k prvému domu, navrhovala som, aby aspoň dva vysoké obrubníky za zábradlím nad potokom vymenili za zošikmené - také, aké sú uložené k nájazdom do domov. Aby to bolo aspoň trochu bezpečné. Niekoľko dní po stretnutí som opäť išla týmto smerom a s hrôzou som zistila, že asi mi "chceli vyjsť v ústrety" a jeden obrubník tesne pri končiacom zábradlí nad potokom znížili na polovicu. Nie teda zošikemný obrubník a nie dva, ale jeden, čo je len veľmi úzky priestor pre prechod a tiež dosť nebezpečný!!!
Teda ďalšie zlé riešenie podobne ako "architektonický skvost" - pergola pred Kultúrnym domom. Už v štádiu prípravy sa viacerí obyvatelia Kráľovej vyjadrili proti pergole, ale čo tam po názoroch ľudí.

Martin Baksa
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

Re: Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

#3

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Štvrtok, 6. Júna 2019, 22:18

To bude asi tym, ze modranske vedenie pouziva rovnakeho architekta, milujuceho pergoly. Je mu pritom uplne jedno ci sa to v danom mieste hodi, proste vsade bude pergola. Pred Ticom v Harmonii, pred KD na Kralovej, pred Biolkou a zrejme sa jej dočkáme aj pri kostoloch. Však pergola je podla pana architekta in. Len mu odporucam sa pozriet na tu v harmonii, aby vedel ako vsetky dopadnu. Smutne. Zbytocne vyhodene peniaze a drahe tramy na znackovanie psami

Napísať odpoveď