Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

Martin Baksa
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Štvrtok, 30. Mája 2019, 09:14

Priestor pred Biolkou na Kralovej si urcite zasluzi rekonstrukciu. A vyriesenie potrieb vsetkych, ktorych sa uprava priestranstva dotyka.

Napriek viacerým dorucenym pripomienkam, zverejnenym aj mnou verejne na tomto fore vsetko nasvedcuje tomu, ze tato investicna akcia, ktora nas vsetkych bude stat nemale peniaze, zostane niekde na pol ceste a NAJMA UPREDNOSTNI OPAT RAZ AUTA PRED LUDMI A ZAKAZNIKOV BIOLKY PRED OBCANMI KRALOVEJ. Pritom netrebalo vela a naprava je este stale mozna. Teda pokial hlavy nezostanu zadubene.

Podstata problemu spociva v tom, ze po novom ludia z Puskinovej ulice pri ceste na autobusovu zastavku budu musiet po novom 2x krizit cestu, aby sa dostali na zastavku smerom do Modry. Deti i stari ludia sa tak nebezpecne priblizia k rusnej ceste, 2x budu musiet krizovat cestu a na konci puti po novom chodniku zostanu uviaznuti na krajnici nebezpecnej hlavnej cesty. Pritom doteraz mohli chodit v bezpeci popri domoch, takmer bezbarierovo. Iba zakaznici Biolky parkovali mirnix dirnix, lebo priestor pred Biolkou nebol dorieseny.

Ak hlavy nezostanu zadubene, naprava je pritom stale mozna - zmenou stavby pred dokoncenim. A priblizit chodnik na hranicu Biolky a cele parkovisko pred Biolkou posunut. Na ukor zmensenia noveho verejneho priestranstva, ktore bude vyuzivane ovela menej casto ako kazdodenny chodnik na ceste DO a Z prace. Vsetko znazornene v prilohe oranzovou. (Zelenou sme chodili doteraz, cervenou budeme po novom - lepsomodransky)

Aspon pan Petrakovic by ako Kralovan a architekt mohol problem chapat. Aj majitelia Biolky by mohli prilozit ruku k dielu v prospech svojich najvernejsich zakaznikov - obyvatelov Kralovej. Snad hlavu otvori aj pan Gavornik, hoci podla posledneho zhromazdenia s obcanmi na Kralovej asi stale nechape podstatu problemu a tak ju tu znova graficky prikladam. Pripomienky k tomuto som pritom pisal este v case projektovania. Zdravy rozum zostal v Modre opat na pol ceste stat.... Tak dufajme, ze v priestranstve bude v lete aspon fontana. Inak nam v meste vznikne dalsia betonova praziaren miesto povodnej zelene.
Prílohy
Biolka.pdf
(356.87 KiB) 78 stiahnutí

Božena Uherčíková
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Júla 2016, 12:51
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rekonštrukcia priestoru pred Biolkou na Kráľovej

Neprečítaný príspevok od užívateľa Božena Uherčíková » Pondelok, 3. Júna 2019, 17:28

Bohužiaľ, riešenie pred Biolkou odignorovalo chodcov. Na rovnaký problém som upozornila aj ja písomne ešte niekedy na jar minulého roka ako obyvateľka Kráľovej. Opakovane som sa k tomu vyjadrovala už aj ako poslankyňa - naposledy na stretnutí poslancov s občanmi na Kráľovej 22. mája t. r. Dokonca som sa nasledujúci deň stretla priamo na mieste so zástupcom primátora Ing. Gavorníkom a Ing. Krčmárovou, ktorá má na starosti investičnú výstavbu. Bohužiaľ, ich videnie situácie sa nezmenilo, trvajú na tom, že ľudia sa musia naučiť chodiť tade, kde sú chodníky, aj keď je to nepraktické a že iné riešenie by bolo veľmi komplikované a náročné.
Naopak, ja som presvedčená, že chodníky majú slúžiť ľuďom a nie opačne. A tiež som presvedčená, že vedenie mesta musí riešiť aj komplikované situácie. Tie jednoduché zvládne hocikto.
Keďže som presvedčená, že chodci budú aj naďalej chodiť na zastávku autobusu popred Biolkou a prejdú na chodník k prvému domu, navrhovala som, aby aspoň dva vysoké obrubníky za zábradlím nad potokom vymenili za zošikmené - také, aké sú uložené k nájazdom do domov. Aby to bolo aspoň trochu bezpečné. Niekoľko dní po stretnutí som opäť išla týmto smerom a s hrôzou som zistila, že asi mi "chceli vyjsť v ústrety" a jeden obrubník tesne pri končiacom zábradlí nad potokom znížili na polovicu. Nie teda zošikemný obrubník a nie dva, ale jeden, čo je len veľmi úzky priestor pre prechod a tiež dosť nebezpečný!!!
Teda ďalšie zlé riešenie podobne ako "architektonický skvost" - pergola pred Kultúrnym domom. Už v štádiu prípravy sa viacerí obyvatelia Kráľovej vyjadrili proti pergole, ale čo tam po názoroch ľudí.

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Štvrtok, 6. Júna 2019, 22:18

To bude asi tym, ze modranske vedenie pouziva rovnakeho architekta, milujuceho pergoly. Je mu pritom uplne jedno ci sa to v danom mieste hodi, proste vsade bude pergola. Pred Ticom v Harmonii, pred KD na Kralovej, pred Biolkou a zrejme sa jej dočkáme aj pri kostoloch. Však pergola je podla pana architekta in. Len mu odporucam sa pozriet na tu v harmonii, aby vedel ako vsetky dopadnu. Smutne. Zbytocne vyhodene peniaze a drahe tramy na znackovanie psami

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Štvrtok, 25. Júla 2019, 09:43

Mame koniec jula a priestor pred Biolkou stale rozbombardovany... Totalna neschopnost... Z pripomienok nic neakceptovane, a tak si za drahych 80.000 EUR zase niekto vybudoval další pomnik - dalsiu pergolu - lakadlo pre sprejerov - so samym betonom a dlazbou okolo namiesto zruseneho travnateho porastu, ktory aspoň nesalal teplo, ked uz nebol udrziavany. A potom, ze Modrania nemaju peniaze. Maju, ale ich vyhadzuju vidlami von oknom.

Premyslam tak nahlas, co za pridanu hodnotu za 80.000 EUR obcania mozno dostanu? Dalsiu betonovu praziaren v obci? Travnikove plochy LM uz ani nepozna? Co tak vodnu fontanu alebo pitko? Nic? Jaj vsetko treba zabetonovat, vydláždit, vyasfaltovat, aby sa o zelen nebolo treba starat.

A onedlho zase rozbit ako vsade okolo. To je snad modranska specialita burat novopostavene - vid flekovana Puskinova, flekovane nove ulice pred KD, flekovana nova Trnavska... Naco na to vyhadzujeme peniaze, ked potom aj tak to zostane pri starom - poflekovane, rozrypane?

Lone Wolf
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Marca 2018, 18:36

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Nedeľa, 28. Júla 2019, 21:28

Vážim si Vás sused že máte ešte odhodlanie bojovať. My ostatní sme to zabalili.

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Piatok, 2. Augusta 2019, 08:42

Nikdy mi neslo o boj, ale o to, aby Modra bola peknym prijemnym malym mesteckom, ktore ma peniaze na vsetko potrebne. A vyzerala tak, ako si na svoje prijmy zasluzi. Pritom nie je potrebne, aby nam rastli zlozenky na to, ci ono. Bohuzial, zatial tomu tak nie je. Aparat uradnikov rastie, ich platy tiez, majetok mesta sa tensi.

Modranska apatia voci veciam verejnym ma napr. za nasledok, ze priestor pred Biolkou je stale nedokoncena hlupost za zbytocnych 80.000 EUR, po ktorej nikto aj tak chodit nebude, lebo vsetci budu nadalej chodit na zastávku z Pusikonovej popred Biolkou tak ako doteraz. Akurat budu musiet kluckovat pomedzi zaparkovane auta pred Biolkou. Za 80.000 eur vsak mohol byt ciastocne renovovany min. interier alebo exterier kralovanskej skolky, alebo zatepleny KD na Kralovej. A to je starosta aj vicestarosta Kralovan! Vo firme by manazera s platom 3.000-4.000 EUR za takyto vykon davno vyhodili.

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Nedeľa, 4. Augusta 2019, 08:46

Takto ludia vyuzivaju novy chodnik pred Biolkou. Radsej idu po stavenisku - nedokoncenej ceste - ako po novom chodniku. Lebo nikto zdravy si neskriabe lave ucho pravou rukou.
Prílohy
Resized_20190802_184518_3090.jpeg

simon
Dátum registrácie: Streda, 7. Augusta 2019, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa simon » Streda, 7. Augusta 2019, 15:59

Ono celé je to ešte stavenisko, keďže ten projekt nieje dokončený.
Cesta pred Biolkou má byť podľa projektu čiastočne uzavretou pre dopravu, teda má byť označená dopravnou značkou prejazd zakázaný. Tým by sa mala odkloniť doprava z tohto úseku, vrátane autobusovej dopravy.

V danom úseku bude podľa projektu umiestnených niekoľko parkovacích miest.
Predpokladalo sa, že tento úsek bude vydláždený zámkovou dlažbou pre umocnenie daného využitia, teda že tam bude "pojazdná chodníková úprava", ale o tomto nemám presné informácie, tak nechcem zavádzať.

Z toho dôvodu by mal byť pohyb na tejto ceste omnoho komfortnejší pre peších chodcov ako aj cyklistov s napojením sa na chodník na Partizánskej ulici - teda na oba, na ten starý ako aj novo postavený pri ceste.

Som zvedavý ako bude riešený nový prechod pre chodcov pri parku pred Biolkou na Partizánskej ulici, teda v smere od Národnej ulice (od kaplnky) do parku pred Biolkou.
Mesto tvrdí,že tam vybuduje tzv: vyvýšené ostrovčeky, alebo niečo obdobné, ktoré by mali zároveň spomaliť dopravu v danom úseku. To myslím uvítajú všetci.

Martin Baksa

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Sobota, 10. Augusta 2019, 00:38

Projekt sice nie je dokonceny, ale jeho schvalena podoba je znama: od Puskinovej ulice pesi chodnik konci na ceste, bez pokracovania. Parkovanie ma byt kolme na Biolku, bez chodnika pri Biolke, na namesti na byt pergola, travnik nahradeny betonom a dlazdicami, bez vody/fontany/pitka... - nova praziaren na Kralovej s pergolou, kde nikto v horku sediet nebude, lebo nikto k tomu dovod mat nebude. Leda tak sprejeri na to, aby pejavili "svoje umenie".

Zmysel ma urobit pred Biokou pozdlzne parkovanie a ciastocne kolme, s chodnikom pred Biolkou, z dlazdice so zbytocnych chodnikov cez park, park zozelenat a zaviest do parku vodu - na fontanu, pitko, pre potreby kralovanskych akcii...

Uvidime, ci to bude na modranskeho primatora z Kralovej, s takmer 4.000 - eurovym platom, zvladnutelna uloha. Zatial mesiace pretahuje stavba a nic sa na stavenisku nedeje....

Napísať odpoveď