Oprava chodníkov

Užívateľov profilový obrázok
Hosť

Re: Oprava chodníkov

Neprečítaný príspevok od užívateľa Hosť » Štvrtok, 8. Januára 2015, 08:11

„Vaša povinnosť je urobiť všetko preto, aby sme sa nemuseli hanbiť pred okolitými dedinami a mestami, že v Modre sa nič nedeje.“

Skúsim, za čo som ochotný sa hanbiť. Určite za odpadky vyvážané do chotára, vrátane "poľných" ciest, dosť chabý záujem o verejné veci, na historicky významné mestečko malý záujem o kultúru aj medzi tými, ktorí by ten záujem mať mali, pomerne slabý verejný servis. Momentálne asi toľko a pouvažujem, čo proti tomu môžem urobiť. Ďalej, vypisujete tu, ako keby okolie Modry bolo niečím výnimočné. Podľa mňa nie je a túto tému iba zneužívate na vyjadrovanie svojej nespokojnosti, voči tým, ktorých nemusíte.

„JA BY SOM CHCEL , ABY SA ASPOŇ čOSI MáLO ZLEPšILO NA NáMESTí.
Aby turisti iba neprechádzali Modrou, ale mali dôvod sa tu aj zastaviť a zdržať.
Zatiaľ ich iba odrádza ošarpané neudržiavané mestečko. V ktorom sA ZA POSLEDNýCH 20 ROKOV NIč NEZMENILO.“

Súhlasím, námestie by si pozornosť zaslúžilo, ale zas, považujem za smiešne vrážať státisíce do priestoru, cez ktorý budú stále prechádzať nákladné autá. Takže scivilizovať nízkonákladovo, hoci nie pompézne, ako a la Jur, čo sa asi mnohým páči a (iba to ) ráta. Ošarpané, veď hej, ale niektoré až kričiace brány na námestí, fasády, okná by si asi mali opraviť majitelia. Alebo sa mýlim? A niečo sa predsa urobilo – zastávky autobusov, smerovníky. Mesto býva, je pomerne čisté. No a evergreen, popri škôlkach, cesty a chodníky - to je veľká a momentálne systémovo neriešiteľná bolesť a bieda celej krajiny, ktorá sa keď treba opäť najmä zneužíva.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 08:15

Prečo je už Modra nazývaná ZABUDNUTÁ PRI. PEZINKU?

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Štvrtok, 8. Januára 2015, 08:46

Pretože tí, ktorí ju tak volajú, iné nedokážu, iba si sťažovať a vyplakávať, v tom a podobnom sme "fenomenálni". Modra má napr. excelentné polohové podmienky, je blízko troch veľkých miest, vrátane hlavného a pritom má mimoriadny prírodný priestor, lesy, vinohrady. Nikdy som nikoho (určite nie na týchto múdrych stránkach aktuálne venujúcich osobitnú a milú pozornosť najmä Jašekovi a Soldánovi) nepočul oceniť túto mimoriadne danosť, ale každý si iba a najradšej všeobecne sťažuje, aká je Modra zaostalá a ostatní hotové vysvietené Vegas. A to nám za ostatných zopár rokov pribudli už aj Tesco, Billa a nová Kocka. :) Tak o čo komu vlastne ide, čo mu tak zúfalo preukrutne chýba?

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 08:53

Prírodné podmienky sú dané. A v čom prispel k rozvoju krásy kraja človek - Modran? Ako rozvíjame svoje mesto?
Tesco a spol. má aj Lunik IX.
A večerné osvetlenie Modry je tiež ako na Luníku.
Ty si s tým spokojný?

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 09:21

Tak o čo komu vlastne ide, čo mu tak zúfalo preukrutne chýba?

Veď práve. Modra má úžasnú polohu, vinohrady, lesy na dosah, veľa pamiatok.
Ale bohužiaľ námestie niekoľko desaťročí v dezolátnom stave. O ponuke nákupov na námestí nehovoriac.
Pred pár dňami ma oslovila pri soche Štúra rodinka, ktorá chcela nakúpiť zimné topánky. O čínsky tovar nemali záujem, tak som im odporučil nákupy v Pezinku.
Tak isto v sezóne chodí mnoho Modranov nakupovať do Pezinka na trh, lebo v Modre doteraz nemáme adekvátne priestory , aby sme pritiahli predajcov čerstvého ovocia a zeleniny.
Skúste si prezrieť hornú ulicu / ak cudzí prichádzajú od Trnavy /. Horná brána je výnimočná, no a za ňou až po námestie jedna katastrofa. Kasáreň, Zochovský dom , rožný dom s kvetinami...
Všetko schátrané ruiny. To má niekoho osloviť , aby sa tu zastavil?

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 09:36

Hosť napísal:„Vaša povinnosť je urobiť všetko preto, aby sme sa nemuseli hanbiť pred okolitými dedinami a mestami, že v Modre sa nič nedeje.“

Skúsim, za čo som ochotný sa hanbiť. Určite za odpadky vyvážané do chotára, vrátane "poľných" ciest, dosť chabý záujem o verejné veci, na historicky významné mestečko malý záujem o kultúru aj medzi tými, ktorí by ten záujem mať mali, pomerne slabý verejný servis. Momentálne asi toľko a pouvažujem, čo proti tomu môžem urobiť. Ďalej, vypisujete tu, ako keby okolie Modry bolo niečím výnimočné. Podľa mňa nie je a túto tému iba zneužívate na vyjadrovanie svojej nespokojnosti, voči tým, ktorých nemusíte.

„JA BY SOM CHCEL , ABY SA ASPOŇ čOSI MáLO ZLEPšILO NA NáMESTí.
Aby turisti iba neprechádzali Modrou, ale mali dôvod sa tu aj zastaviť a zdržať.
Zatiaľ ich iba odrádza ošarpané neudržiavané mestečko. V ktorom sA ZA POSLEDNýCH 20 ROKOV NIč NEZMENILO.“

Súhlasím, námestie by si pozornosť zaslúžilo, ale zas, považujem za smiešne vrážať státisíce do priestoru, cez ktorý budú stále prechádzať nákladné autá. Takže scivilizovať nízkonákladovo, hoci nie pompézne, ako a la Jur, čo sa asi mnohým páči a (iba to ) ráta. Ošarpané, veď hej, ale niektoré až kričiace brány na námestí, fasády, okná by si asi mali opraviť majitelia. Alebo sa mýlim? A niečo sa predsa urobilo – zastávky autobusov, smerovníky. Mesto býva, je pomerne čisté. No a evergreen, popri škôlkach, cesty a chodníky - to je veľká a momentálne systémovo neriešiteľná bolesť a bieda celej krajiny, ktorá sa keď treba opäť najmä zneužíva.
Schopní veci riešia a menia k lepšiemu. Neschopní hľadajú výhovorky ako sa obhájiť.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 09:39

Tak o čo komu vlastne ide, čo mu tak zúfalo preukrutne chýba?

Veď práve. Modra má úžasnú polohu, vinohrady, lesy na dosah, veľa pamiatok.
Ale bohužiaľ námestie niekoľko desaťročí v dezolátnom stave. O ponuke nákupov na námestí nehovoriac.
Pred pár dňami ma oslovila pri soche Štúra rodinka, ktorá chcela nakúpiť zimné topánky. O čínsky tovar nemali záujem, tak som im odporučil nákupy v Pezinku.
Tak isto v sezóne chodí mnoho Modranov nakupovať do Pezinka na trh, lebo v Modre doteraz nemáme adekvátne priestory , aby sme pritiahli predajcov čerstvého ovocia a zeleniny.
Skúste si prezrieť hornú ulicu / ak cudzí prichádzajú od Trnavy /. Horná brána je výnimočná, no a za ňou až po námestie jedna katastrofa. Kasáreň, Zochovský dom , rožný dom s kvetinami...
Všetko schátrané ruiny. To má niekoho osloviť , aby sa tu zastavil?

:ph :ph :ph

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Štvrtok, 8. Januára 2015, 10:12

Samozrejme, že keby boli cesty lepšie, aj tie nešťastné chodníky, svetlo svietilo, exitovala dodotočná škôlka, bežkárske trate v dobrej zime, pekné fasády, predané kasárne, neviem čo pozitívne so Zochovským domom bolo by to dobré, alebo veľmi dobré. Áno, svetlo treba opraviť, škôlku nejako vyriešiť, kasárne predať a omietnuť, ale sú to veci, ktoré podľa mňa trápia množstvo sídiel a nie je to nič Modru zásadne dehonestujúce a diskvalifikujúce. Sú to štandardné problémy, nič viac a niečo sa, predpokladám riešiť bude aj s námestím. Ja sa iba vôbec sa nestotožňujem s tým, že Modre niečo vážnejšie, čo majú iní, chýba, treba ju nejako rozvíjať (inak, ten rozvoj má aj svoju druhú stranu). Skôr, či neskôr sa začne stavať napr., bude to iba dobre? A to že sa tu nedá kúpiť to, čo vo väčších mestách, to má byť niečo mimoriadne, ja si myslím že úplne prirodzené? Poradím, otvorte si obchod s topánkami, to je akože dôkaz prispatosti? Nie až tak dávno sme dokonca mali predajňu hudobných nástrojov, ako dlho a prečo iba toľko vydržala? 30 do Bratislavy, 8 Pezinka, 25 Trnavy, to je ale dôvod na utrpenie a sťažovanie! Asi nám je skôr už veľmi dobre a stratili sme schopnosť reálneho uvažovania. Doprava funguje obstojne, sú tu hotely,hrá sa tu na vysokej úrovni hádzaná a šach, ihrisko, kino, kostoly, kultúrny dom a podujatia v ňom a mimo, ľudová školu umenia, obchody,reštaurácie, školy, škôlky, už aj uprataný a zaujímavý priestor za hradbami (je to v abecednom poriadku). Na čo som zabudol a majú aj na Luníku? Čo mi tak mimochodom napadlo, chýba väčšie kúpalisko, ale zas, od súčasníka som počul, že väčšie byť malo, ale nejako sa niekde niečo stratilo, či nenašlo. Podobne posmutnelý príbeh sa asi týka bývalej nemocnice. Úplne vecne, čo chcete, čo potrebujete, ale primerane podmienkam a možnostiam. To večné a bolestínske pripomínanie zaspatosti považujem za veľmi účelové a ak existuje (zaspatosť), tak mne vyhovuje, ale asi som zaspatý sám.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 10:55

To nie je o tom vrátiť pisateľovi, že sám si má otvoriť predajňu s topánkami.
Je v rukách nového vedenia mesta, ktoré nám sľubovalo Lepšiu Modru, aby ju spravilo Lepšou.
A nie neustále hľadanie výhovoriek, prečo sa veci nedajú zmeniť.

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Štvrtok, 8. Januára 2015, 11:09

To nie je o tom vrátiť pisateľovi, že sám si má otvoriť predajňu s topánkami.
Je v rukách nového vedenia mesta, ktoré nám sľubovalo Lepšiu Modru, aby ju spravilo Lepšou.
A nie neustále hľadanie výhovoriek, prečo sa veci nedajú zmeniť.

To je opäť účelová demagógia, alebo úplná neznalosť, čo píšete. Myslím, si, že skôr to prvé. Vedenie mesta tu nie je na to, aby rozhodovalo o veciach, ktoré sú na rozhodnutí individuálnych osôb a ich konkrétnom správaní vrátane podnikania. Samozrejme, že v Pezinku je to poodstatne iné, ale predovšetkým pre to, že tam je väčší záujem a to vnímajú akj predajcovia a radšej idú tam (topánky, trh). Modra pre prípadných predajcov priestory (trh) vytvorila a aj z vlastnej skúsenosti viem, že sú postačujúce. A všeobecne sa to volá kapitalizmus. Škoda, že si musíme vysvetľovať takéto úplné banálity, ktoré by mal chápať aj násťročný. Ale vy možno chápať vedome odmietate.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 11:15

Ten kto vie ten to robí - viď. napr. Pezinok.
Ale čo má robiť ten kto je neschopný úspešne riešiť problémy a budovať mesto?
Ten môže viesť len prázdne reči, ako napr. "aby svetlá svietili" a vyhovárať sa...

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Štvrtok, 8. Januára 2015, 11:42

Ste zacyklený, viď Pezinok. Tak napíšte, čo je tam v tom Pezinku s ohľadom na veľkosť mesta, počet obyvateľov, väčšie zdroje tak mimoriadne. Iba tak dokola meliete a naprázdno pregĺgate - kto vie tak robí. Ale čo, čo také, však napíšte už konečne. Ja viem iba o jednom, parkovisku pri železničnej stanici. nuž ale, keď ste kedysi nechceli štreku, tak čo už teraz. :) A ešte, majú sochu slobody, to my tiež nie, postavme vyššiu a vymeňme tých na námestí a budú aj turisti. minimálne sa pristavia, či spomalia a mračiť sa určite nebudú.

Svetlá, očakávam, že príde vysvetlenie a aj čo s tým. Nuž, veci sa aj kazia a niektoré viac, ako by mali. To iba ja som skoro dokonalý a vy už úplne.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 12:52

To snáď nemyslíte vážne, aby som uviedol v čom je lepší PK? Pozrite si to od samostatnosti SR. PK bol ďaleko za Modrou, posmievali sme sa im a vďaka nášmu vedeniu sa karta obrátila a teraz my sme ďaleko za Pk a teraz sme už na posmech my. Ale ak nevidíte ten priepastný rozdiel, tak to je už zbytočné Vám čokoľvek vysvetľovať.
Dubová aj Vištuk majú svoje chutné námestia, len Modra má neosvetlený tankodróm.

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Štvrtok, 8. Januára 2015, 13:14

Beriem, nemáte nič konkrétne, iba akési emócie o posmievaní za čias prenááááádhernej minulosti Modry a pezinského stredoveku. Nie, žiaden priepastný rozdiel nevidím, očakával som, že mi otvoríte oči, ale opäť sa nestalo. No a chutná Dubová a Vištuk, veď dobre, ja radšej zostanem, ako asi aj väčšina v zaspatej Modre. Exkluzívne a chutnučké námestia zas až tak nepotrebujem, je veľa a ďaleko, ďaleko dôležitejších vecí, ale už, myslím si stačilo.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 14:15

Bez urážky, ale musím Vás prirovnať k slepému - tiež sa pozerá, ale nevidí.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 8. Januára 2015, 22:52

Da sa iba suhlasit. Pezinok za vyzbierane dane a peniaze zveladuje mesto, buduje chodniky, preraba, modernizuje, funguju zakladne sluzby obcanom. Mesto ma byt pre obcanov, vsetci sa skladame danami na to aby to mesto v podobe sluzieb vratilo. Zial v Modre doposial nefunguju ani tie. Ja nechcem tak vela, na zacitok by stacilo fungujuce osvetlenie, pravidelne kosenie, odhrnute cesty a chodniky (vcas), posypane, cistota v meste a okolo chodnikov a kontajnerovych miest, zaplatane jamy v chodnikoch, mesto odpovedajuce na ziadosti a staznosti, bezbarierovy pristup uradov. Ak sa podari aj viac v podobe zrekonstruovaneho namestia, podpora cestovneho ruchu a podnikatelskeho prostredia, ci nedajboze skolky a slusne zariadena skola pre nase deti budem spokojni obac Modry a pochopim, ze narocnejsie projekty ako obchvat Modry ci jej dalsie skraslovanie pride narad neskor ( nie nikdy).

Hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa Hosť » Piatok, 9. Januára 2015, 07:03

"zveladuje mesto, buduje chodniky, preraba, modernizuje, funguju zakladne sluzby obcanom"

na toto by sa bolo treba opýtať Pezinčanov, nie som si istý, či by s Vami iba súhlasili, externé veci zvykneme idealizovať,

;-) Ja nechcem tak vela, na zacitok by stacilo fungujuce osvetlenie

problém, už mala byť na web stránke správa, čo sa deje a ako to chcú riešiť, zle,

;-) pravidelne kosenie,

neviem, ale myslím si, že sa kosilo, nepovažujem za významnejší problém

;-) odhrnute cesty a chodniky (vcas),

v poriadku, zvládajú a to, že sa čas od času niekde niečo nájde ne/u/dorobené je prirodzené, myslíte si, že v Pezinku to je inak? Tá naša predstava o tom, ako majú byť veci absolútne spravené a samozrejme vždy hlavne/iba vtedy, keď to má urobiť niekto druhý,

;-) posypane,

skôr áno, platí ako v predchádzajúcom,

;-) cistota v meste a okolo chodnikov a kontajnerovych miest,

kontajnerové miesta znečisťujú do značnej miery ľudia, odvoz odpadu je v poriadku, čistota v meste je na naše pomery skôr dobrá,

;-) zaplatane jamy v chodnikoch,

problém, treba riešiť minimálne najakútnejšie problémy a kvalitnou technológiou a materiálom, pretože o rok, dva je to zas späť a preto neintrigujme a nevyplakávajme, koľko to stálo,

;-) mesto odpovedajuce na ziadosti a staznosti,

problém, trebba riešiť, ale treba konkretizovať, kto robí zle a dokážeme to? Menovať?

;-) bezbarierovy pristup uradov

ako sa bez (nie zanedbateľných) investícií dá dostať bezbariérovo napr. do kancelárie primátora?, ak je kancelária prvého kontaktu bezbariérová, treba systém prispôsobiť tomu, bol to, pokiaľ viem aj prvotný koncept, ak bezbariérová nie je je to vážna chyba (tuším sú tam vstupné schody), pretože sa budovala nedávno. Dobrý podnet, hoci bude neičo stáť, ale mal by sa to urobiť.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Piatok, 9. Januára 2015, 09:05

Hosť napísal:"zveladuje mesto, buduje chodniky, preraba, modernizuje, funguju zakladne sluzby obcanom"

na toto by sa bolo treba opýtať Pezinčanov, nie som si istý, či by s Vami iba súhlasili, externé veci zvykneme idealizovať,

;-) Ja nechcem tak vela, na zacitok by stacilo fungujuce osvetlenie

problém, už mala byť na web stránke správa, čo sa deje a ako to chcú riešiť, zle,

;-) pravidelne kosenie,

neviem, ale myslím si, že sa kosilo, nepovažujem za významnejší problém

;-) odhrnute cesty a chodniky (vcas),

v poriadku, zvládajú a to, že sa čas od času niekde niečo nájde ne/u/dorobené je prirodzené, myslíte si, že v Pezinku to je inak? Tá naša predstava o tom, ako majú byť veci absolútne spravené a samozrejme vždy hlavne/iba vtedy, keď to má urobiť niekto druhý,

;-) posypane,

skôr áno, platí ako v predchádzajúcom,

;-) cistota v meste a okolo chodnikov a kontajnerovych miest,

kontajnerové miesta znečisťujú do značnej miery ľudia, odvoz odpadu je v poriadku, čistota v meste je na naše pomery skôr dobrá,

;-) zaplatane jamy v chodnikoch,

problém, treba riešiť minimálne najakútnejšie problémy a kvalitnou technológiou a materiálom, pretože o rok, dva je to zas späť a preto neintrigujme a nevyplakávajme, koľko to stálo,

;-) mesto odpovedajuce na ziadosti a staznosti,

problém, trebba riešiť, ale treba konkretizovať, kto robí zle a dokážeme to? Menovať?

;-) bezbarierovy pristup uradov

ako sa bez (nie zanedbateľných) investícií dá dostať bezbariérovo napr. do kancelárie primátora?, ak je kancelária prvého kontaktu bezbariérová, treba systém prispôsobiť tomu, bol to, pokiaľ viem aj prvotný koncept, ak bezbariérová nie je je to vážna chyba (tuším sú tam vstupné schody), pretože sa budovala nedávno. Dobrý podnet, hoci bude neičo stáť, ale mal by sa to urobiť.
Autor je z Lepšej Modry.
Presne toto očakávajú tí, čo vás nevolili.
Veľké nič = Lepšia Modra.
Iba výhovorky a žiadna zmena k lepšiemu.

admin
Administrátor
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:50
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa admin » Piatok, 9. Januára 2015, 10:03

Obrázok

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Piatok, 9. Januára 2015, 20:55

Ak to je niekto z Lepsej Modry alebo z noveho vedenia tak by mali pochopit, ze podstatne je co si myslia ludia, nacuvat im a nesnazit sa vysvetlovat ako je to dostacujuce a v pohode a dostatocne ciste, ale urobit aby to bolo napr castejsie pokosene, lepsie upratane a pod. A vsimnite si ze posledne body pre istotu ani nekomentovali ved skolky a skoly nemozu komentovat ako postacujuce, tak co s tym. Zeby sa aj oni radsej uchylili k taktike bez komentara? Mozno im poradi ako na to nas genialny JJ staronovy sef financnej a majetkovej komisie ten najpovolanejsi a najdvoverihodnejsi na spravovanie majetku mesta.

Napísať odpoveď