Oprava chodníkov

Užívateľov profilový obrázok
Modra

Re: Oprava chodníkov

Neprečítaný príspevok od užívateľa Modra » Piatok, 9. Januára 2015, 21:55

Súčasné vedenie - predpokladám vzhľadom na ich minulosť, charakter a schopnosti že budú hanbou Modry a Modranov.

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Sobota, 10. Januára 2015, 08:52

Našťastie, že veľká väčšina diskutujúcich na tomto fóre je skutočne ozdobou Modry a tam, kde takých nemajú si môžu doslova búchať hlavu o múr.

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Sobota, 10. Januára 2015, 09:14

;-) Ak to je niekto z Lepsej Modry alebo z noveho vedenia tak by mali pochopit, ze podstatne je co si myslia ludia, nacuvat im a nesnazit sa vysvetlovat ako je to dostacujuce a v pohode a dostatocne ciste, ale urobit aby to bolo napr castejsie pokosene, lepsie upratane a pod.

Ľudia a táto stránka to iba potvrdzuje často ani nemyslia, ide im o úplne niečo iné ako snahu o objektívne a vecné priblíženie sa realite, oni potrebujú kydať a obviňovať, čo samozrejme neznamená, že mnohé veci netreba riešiť. Ani pre vás nebude nikdy dostatočne pokosené a dostatočne čisté, pretože už dopredu viete ako potrebujete aby to bolo interpretované.

;-) A vsimnite si ze posledne body pre istotu ani nekomentovali ved skolky a skoly nemozu komentovat ako postacujuce, tak co s tym.

Tuším som kdesi napísal "Na čo som zabudol? vymenoval som viacero vecí, na rozdiel od vás, ktorí sa iba sťažujete a hlavne osočujete zvyčajne bez akejkoľvek vecnej argumentácie. Takže ak som zabudol, dopĺňam, chýbajúca škôlka sa v minulom volebnom období nezvládla, (drahý) kontajner sa asi (našťastie) nepostaví, už ho vraj nechcú ani niektorí rodičia. Viaceré veci, úpravy, vybavenie sa významne pohli a treba povedať a zdôrazniť, že aj za pomoci rodičov. V ekonomickej situácii našej spoločnosti to považujem za potrebné a normálne. Pokiaľ viem, viaceré sa urobilo (Vajanského?) a plánuje aj v základných školách. Nedokážem posúdiť, či je situácia v niečom dramatická, skôr si myslím, že nie, problémy sú a treba ich postupne riešiť. Máte nejaký lepší postup? A predpokladám, že budú aj brigády....

Zeby sa aj oni radsej uchylili k taktike bez komentara? Mozno im poradi ako na to nas genialny JJ staronovy sef financnej a majetkovej komisie ten najpovolanejsi a najdvoverihodnejsi na spravovanie majetku mesta.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 10. Januára 2015, 11:34

Myslim ze interpretovanie vlastneho presvedcenia a potrieb, pripadne nazoru netreba povazovat za okydavanie. Nove vedenie bude mat cas ukazat co dokaze a co chce dokazat. Diskusia prebieha o tom ci budu obcanom nacuvat. Pretoze ak si pod vecnou argumentaciou predstavujete tvrdenie ze stav je dostacujuci, uspokojivy, nie horsi ako inde tak sa veci naozaj nepohnu a my obcania sa budeme stazovat a okydavat a vsetkymi sposobmi prejavovat nespokojnost. ( aj vo volbach).

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Sobota, 10. Januára 2015, 13:21

Vyberáte z textu, čo sa vám hodí. O "načúvaní" bola len jedna vec medzi mnohými, a pokiaľ si pamätám vyslovená dokonca takto po prvýkrát, takže buďte korektný. Tu sa vôbec nerieši nejaké "načúvanie". A že "načúvať" budú, to som si istý tak isto, ako aj tým, že viacerých, mnohých, osobitne typy píšuce na tomto fóre neuspokoja, pretože oni nespokojní budú vždy. Programovo, pretože ide do značnej miery o o osoby až pootm o veci, nuž ale s tým musia tí "hore":) počítať a tak isto si myslím, že si to uvedomujú. A súhlasím, nové vedenie bude mať čas, tak im ho nechajme a nešírme úplne zbytočný a hlavne dosť účelový negativizmus.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 10. Januára 2015, 13:50

Myslím, že hádzať všetkých diskutujúcich na tomto fóre do jedného vreca a rovnako ak všetky prípevky je rovnako "nekorektné". Myslím, že niektoré nelichotivé príspevky naozaj vychádzajú z osobných skúsenosti s niektorými v Modre už overenými menami a tak sú do značnej miery aj pochopiteľné. Na druhú stranu nečudujte sa, že ak niekto uvedie, čo by mu stačilo k spokojnosti a odpoveďou na to je že minimálne poplovica z toho je OK, časť sa vynechá a ostatné by sa malo a možno sa aj bude riešiť vyvolá minimálne podráždenie.
Nesnažte sa preto takýmito vyjadreniami potláčať demokraciu a slobodu slova. Áno čas bude a diskutujúci na tomto fóre budú pozorne sledovať činnosť kompetentných a nebudú 4 roky ticho, aby to potom zase len okomentovali, ale budeme sa slobodne vyjadrovať a diskutovať o tom čo nás trápi. Kto si z toho chce niečo vziať, určite môže, kto chce dokázať, že je lepší ako sa o ňom hovorí má šancu.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 10. Januára 2015, 14:04

Prečo si prisudzujete absolútnu pravdu, ako tí hore? Fakt je že Modra sa stáva čím ďalej tým viac zapadákovom. Nič sa tu nedá vybaviť, na úradoch neschopáci, neodborníci bez záujmu. Ľudia z Modry utekajú - aspoň tí schopní.
Koľko rokov sa už rozpráva o námestí? Koľko bolo k tomu stretnutí MsZ, komisií? Koľko zaplatených štúdií a projektov?
Námestie za malo začať budovať v marci 2014!!!
A výsledok? Minuté obrovské finančné prostriedky a zostali len rečičky a ďalšie sľuby. A to boli tí, čo teraz vládnu a teraz chcú začať robiť. Smiešne a úbohé.

A čo bude o štyri roky? Minuté mestské peniaze, neosvetlené mesto, rozkradnuté lesy, peniaze a ostanú len rečičky a výhovorky.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Sobota, 10. Januára 2015, 14:40

:ph :ph :ph

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Nedeľa, 11. Januára 2015, 12:17

"Myslím, že hádzať"

"Na druhú stranu nečudujte sa"

Nehádžem a systémovo,všetkých do jedného vreca, napísal som a nie raz, vo väčšine, prevažne, alebo niečo podobné. Keď niečo píšem, je to vždy subjektívne a neurobil som nič iné, ako slušne, hoci to niekedy nie je vôbec jednoduché :) povedal svoj názor na vyjadrenie diskutujúceho a bez akejkoľvek invektívy, dokonca irónie. Ja si to jednoducho tak myslím a vy máte plné právo a vôbec Vám to neberiem, naopak, so mnou nesúhlasiť. Druhá vec je, že tu sa počítajú za dobré a správne (platí to ale dosť všeobecne, my sme už takí) iba silno, hoci aj účelovo kritické, až an block negativistické stanoviská. Iba tie sa berú ako kvalitné, správne, hoci často sú povrchné, aj pre to, že nerešpektujú možnosti a v horšom prípade majú dokonca tendenciu byť až (sprosto) zaujaté. Príspevok, možno dokonca skopírovaný z minulosti pod Vašim, je možno celkom vhodným a zaujímavým príkladom. Témy, pokiaľ som na niečo zabudol, tak nechtiac, nemám problém doplniť. Ale asi načo? Podráždenie, to je prirodzené, osobitne zas u nás, ktorí vecne odlišné stanoviská zvyčajne vnímame pomaly ako osobnú urážku, s čím ale mám problém, sú až primitívne invektívy a nechutné znevažovanie schované za anonymitu. A tam má nezastupiteľné a nevyužívané miesto administrátor!

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Nedeľa, 11. Januára 2015, 12:47

Môj názor - kto ide do verejného života musí vedieť, že sa nemôže hrať na svojom piesočku, len tak ako sa to jemu páči za peniaze nás všetkých.
Tiež by mali ľudia o ňom vedieť "všetko". A keď mu niekto povie pravdu aj keď je nepríjemná mal by to znášať so cťou a rešpektovať a nie sa klamstvami robiť krajším.
Čo myslíte prečo bol napr. zrušený zo zákona aj verbálny útok na verejného činiteľa? V súčasnosti keď budete nadávať politikovi, či už komunálnemu, alebo celoslovenskému nebude Vás nikto môcť postihnúť za tento delikt ako útok na vč.

To znamená nie len slobodu slova, ale aj slobodu po vyslovení slova.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 12. Januára 2015, 06:49

Oprava chodníkov????????????
Bol by som rád a myslím väčšina Modranov, ak by páni z Lepšej Modry oznámili odkiaľ chcú na to zobrať financie.
Alebo zase iba plané predvolebné sľuby?

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Pondelok, 12. Januára 2015, 07:47

Môj názor - kto ide do verejného života....

;-) Myslím si, že každý si uvedomuje, že je pod akýmsi dohľadom a je iba vecou schopností a charakteru, či sa bude, nebude na niečo hrať. Súhlasím, nemal, nemala by sa. Ja o nich nechcem vedieť ani "všetko", pretože rešpektujem, že i verejne činná osoba má právo na súkromie a osobne mi pripadá napr. veľmi dehonestujúce voči sebe samému, aby som sa niekomu hrabal povedzme v súkromí. Mnohé veci, ktoré hlásame a tvrdíme nemáme až tak dobre premyslené, resp. inak by sme uvažovali, keby sa týkali nás samotných. O tom som presvedčený. S kritikou, myslím si tiež počítajú, že sa snažia vyviniť, to je prirodzené. Čo je viac ako neprirodzené, že v tejto krajine to, a nielen vyzerá, že možno nepostihnuteľne robiť (takmer) čokoľvek. Že bol zrušený, to je ok, ale ako som napísal vyššie, sami by sme mali ctiť právo na súkromie iných vrátane verejných činiteľov, pretože aj oni sú nič viac a nič menej ako ľudia. Až veľmi komplikovaným problémom sú hranice.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 12. Januára 2015, 14:06

Práve, že verejne činná osoba s tým musí rátať, že je pod drobnohľadom.
S tým vedomím kandiduje, že ho budú ľudia sledovať.
Aj u nás v Modre.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 12. Januára 2015, 14:34

Poslancom byť znamená nie len oblbovať ľudí pred voľbami a sľubovať im hory-doly, ale najmá sa im zodpovedať. A povinnosťou ľudí je poslancov kontrolovať, aby mali čo najmenší priestor zneužívať svoju funkciu.

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Pondelok, 12. Januára 2015, 15:44

Práve, že verejne činná osoba s tým musí rátať, že je pod obnohľadom.
S tým vedomím kandiduje, že ho budú ľudia sledovať.
Aj u nás v Modre.

Poslancom byť znamená nie len oblbovať ľudí pred voľbami a sľubovať im hory-doly, ale najmá sa im zodpovedať. A povinnosťou ľudí je poslancov kontrolovať, aby mali čo najmenší priestor zneužívať svoju funkciu.

Keď to tak čítam, tak verejná funkcia v Modre je vlastne akýmsi trestom, kde vedome zvolených lotrov a o to nám išlo, chceme mať pekne pod permanentným drobnohľadom, majú, musia byť sledovaní, musia sa pravidelne zodpovedať čo a ako naložili s nami im udeleným časom a priestorom a cieľom nás dobrých je minimalizovať ich priestor na zneužívanie. :lol: V jednej krajine musia nepoddajní a zaťatí jedinci na seba povinne a pravidelne žalovať a kto nenažaluje má veeeľký problém. Majstri internetisti, čo vy na túto milú inováciu? Tak raz za mesiac by sa kdesi poslanci aj primátor povinne sústredili, okolo nich my usilovní a bezúhonní občania a tam by jeden na druhého žalovali, že kto čo neurobil, nevybavil, nedodal, scudzil a tak. Zostáva sa nám iba dohodnúť, kto bude tým rímskym povestným hore, dole palcom a kto exekútorom. S vami môže byť (krátkodobo) ale ináč dosť (trpká) sranda.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 12. Januára 2015, 16:25

V podstate máš pravdu, tak nejak by to malo/mohlo fungovať.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 12. Januára 2015, 17:15

Keď to tak čítam, tak verejná funkcia v Modre je vlastne akýmsi trestom, kde vedome zvolených lotrov a o to nám išlo, chceme mať pekne pod permanentným drobnohľadom, majú, musia byť sledovaní, musia sa pravidelne zodpovedať čo a ako naložili s nami im udeleným časom a priestorom a cieľom nás dobrých je minimalizovať ich priestor na zneužívanie. :lol: V jednej krajine musia nepoddajní a zaťatí jedinci na seba povinne a pravidelne žalovať a kto nenažaluje má veeeľký problém. Majstri internetisti, čo vy na túto milú inováciu? Tak raz za mesiac by sa kdesi poslanci aj primátor povinne sústredili, okolo nich my usilovní a bezúhonní občania a tam by jeden na druhého žalovali, že kto čo neurobil, nevybavil, nedodal, scudzil a tak. Zostáva sa nám iba dohodnúť, kto bude tým rímskym povestným hore, dole palcom a kto exekútorom. S vami môže byť (krátkodobo) ale ináč dosť (trpká) sranda.
Už názov verejná správa , hovorí jasne, že ľudia verejne činný /platení z našich daní /nemôžu konať anonymne, ale musia byť kontrolovaní verejnosťou..
Takisto poslanci v parlamente sú pod drobnohľadom.
Či by vám lepšie vyhovovalo, aby boli nekontrolovateľní a mohli beztrestne za naše peniaze akokoľvek rozhodovať?

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 12. Januára 2015, 17:27

Len v Modre je predstava poslancov, taká, že: "Dajte nám hlasy a nestarajte sa, či urobíme s vašim matkom a peniazmi"

hosť

Neprečítaný príspevok od užívateľa hosť » Pondelok, 12. Januára 2015, 19:05

Len v Modre je predstava poslancov, taká, že: "Dajte nám hlasy a nestarajte sa, či urobíme s vašim matkom a peniazmi"

Aj ste o tom s niektorým poslancom slovo, dve, alebo je to iba, čo sa babe chcelo, to sa babe snilo?

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Utorok, 13. Januára 2015, 09:05

Neviem, prečo sa bránite kritike.
Rozumní ľudia kritiku príjmu a snažia sa vyvarovať chýb, ktoré sú im pripisované. :roll:

Napísať odpoveď