Strana 1 z 1

Výrub stromov medzi Modrou a Vinosadmi

Napísané: Streda, 3. Októbra 2012, 13:45
od užívateľa admin
Na web stránke mesta je oznámenie o začatí správneho konania na výrub 147 ks stromov popri ceste Modra - Vinosady /topoľ kanadský (136 ks), jaseň štíhly (3 ks), javor poľný (1 ks), jelša lepkavá (5 ks), vŕba biela (6 ks) a nálety vŕby bielej/.

Takýto pohľad bude možno o chvíľu minulosťou. Cestári chcú stromy vypíliť počas terajšej uzávierky cesty.

Obrázok

Obrázok

Aký je Váš názor? Môžete zahlasovať.

Viac obrázkov je tu:

Re: Výrub stromov medzi Modrou a Vinosadmi

Napísané: Utorok, 30. Októbra 2012, 20:55
od užívateľa Jana
Dnes som prečítala v Modranských zvestiach článok na túto tému.

Som veľmi rada, že Mesto má nesúhlasné stanovisko s výrubom.
Verím, že bude na svojom stanovisku trvať a bude sa snažiť zabrániť výrubu týchto stromov.
Taktiež verím, že informovanie o tom, ako sa situácia vyvíja bude lepšie ako doposiaľ. Rokuje sa o výrube od začiatku mája a verejnosť sa o tom dozvedela až koncom októbra. O priebehu správneho konania by malo byť obyvateľstvo Modry informované na webovej stránke mesta aktuálne, podobne ako tomu bolo v Pezinku v prípade smetiska Nová jama.

V prípade že Regionálne cesty dostanú súhlas na výrub, mala by sa zorganizovať akcia verejnosti, nejaká občianska iniciatíva ochranu týchto stromov.

Všetko by sa dalo zorganizovať, len treba mať aktuálne informácie.
Možno sa toho ujme niektoré občianske združenie, možno sa zorganizuje úplne nová skupina, ktorá bude za záchranu týchto stromov bojovať.
Cestári sa chcú zbaviť starosti z orezávaním týchto stromov. Niekto, alebo nejaká spriaznená firma dostane zadarmo drevo. Teda nie zadarmo, ale za to že to vypilujú. Tak sa to u cestárov bežne a dlhé roky robí. Ktovie, či práve toto nie je hlavný dôvod.