Volby 2018

klement
Dátum registrácie: Piatok, 20. Januára 2017, 15:31
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volby 2018

Neprečítaný príspevok od užívateľa klement » Štvrtok, 27. Septembra 2018, 10:48

Vzhľadom na výsledky z posledných volieb, p. Majtán nemá šancu zvíťaziť. Primátorom už raz bol a veľa toho nezmenil.
Judr Soldán je aj podľa mňa najskúsenejší. V podstate od ukončenia štúdia na Masarykovej univerzite, robí nepretržite v samospráve.
Ja mu hlas dám určite.
PS.: Zaujímavé, že sa nikto nepozastavuje nad členstvom Jaroslava Matoviča v Sme rodina. Za to by som sa skôr hanbil, byť členom strany, ktorej líder začínal ako vekslák pred Bratislavským TUZEXOM.

Lone Wolf
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Marca 2018, 18:36

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Štvrtok, 27. Septembra 2018, 11:19

klement napísal:
Štvrtok, 27. Septembra 2018, 10:48
Vzhľadom na výsledky z posledných volieb, p. Majtán nemá šancu zvíťaziť. Primátorom už raz bol a veľa toho nezmenil.
Judr Soldán je aj podľa mňa najskúsenejší. V podstate od ukončenia štúdia na Masarykovej univerzite, robí nepretržite v samospráve.
Ja mu hlas dám určite.
PS.: Zaujímavé, že sa nikto nepozastavuje nad členstvom Jaroslava Matoviča v Sme rodina. Za to by som sa skôr hanbil, byť členom strany, ktorej líder začínal ako vekslák pred Bratislavským TUZEXOM.
Až taký istý by som si nebol že p. Majtán nemá šancu zvíťaziť. MsZ 20.9.2018 zase bez účasti p. Soldána. Nespochybňujem jeho právnické schopnosti a znalosť samosprávy. Modra ale nepotrebuje úradníka. Neobhajujem, ale kto ako začínal je minulosť. Fico Sm€r bol myslím tiež birmovaný a potom komanč (KSČ) ako višitý.

klement
Dátum registrácie: Piatok, 20. Januára 2017, 15:31
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa klement » Štvrtok, 27. Septembra 2018, 20:21

Neviem,či terajšiemu primátorovi klesnú hlasy, ale jedno viem určite, že najkompetentnejší na post nového primátora je Judr. Soldán. V samospráve robí veľa rokov. Je autorom publikácií, ktoré využívajú samosprávy po celom Slovensku.Dáva v nich konkrétne návody na konkrétne situácie. Nie sú to teoretické úvahy , ale vychádza v nich z vlastných skúseností v práci v samospráve. :ph https://www.databazeknih.cz/zivotopis/a ... ldan-37791 (Viem , že je autorom viacerých titulov. Toto som našiel o ňom na internete.)

Pavol Novák
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Januára 2016, 10:07
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Pavol Novák » Štvrtok, 27. Septembra 2018, 20:32

Súhlasím s Klementom. Artúra Soldána budem aj ja voliť . Poznám ho veľa rokov. Má kamarátsky prístup. Je skúsený, mnohým Modranom nezištne pomohol. Je u neho záruka, že bude čestne vykonávať funkciu primátora.

akira
Dátum registrácie: Utorok, 31. Januára 2017, 04:02
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa akira » Piatok, 28. Septembra 2018, 09:02

Zalezi kolko ludi je tu nespokojnych s dnesnym stavom a ako radikalne su naladeni,mozu volit p.Ing. Majtana z dovodu,ved on zatoci s tymi poslancami,nakoniec to uz raz ukazal..P. Dr. Soldan nevyhoda Smer-SD a az tak radikalna opozicia to nieje.A terajsi starosta,podrzi ho Kralova, ci nepodrzi,to bude tiez rozhodovat.

vilo
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Januára 2015, 09:35
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa vilo » Piatok, 28. Septembra 2018, 09:10

Ja s tým problém nemám, že je za Smer. V komunálnej politike to stráca zmysel. Je to jeho vnútorná vec. A inak najzaujimavejšie je dnes tak moderné ,,nezávislý kandidát,,. To mi chcete povedať , že tento človek nemá názor? Každý svojim zmýšľaním niekam inklinuje. Ja dám hlas určite Soldánovi. P. Majtán už raz primátor bol. A nemyslím, že mesto niekam významne posunul.Je stavbár, mal by sa držať toho, čo vyštudoval.

Lone Wolf

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Piatok, 28. Septembra 2018, 11:03

Králova-Harmonia-Piesok (K-H-P) primátora nepodržia, pre Královú mimo malovánky námestia neurobil nič a pre H-P 2x nič. A keď naštuduješ VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE MESTA MODRA č. 2/2017 O MIESTNOM POPLATKU ZA ROZVOJ tak H-P to navýšili temer 2x. Proti bol len p. Bučurič a p. Majtán. Za hlasovali K-H-P poslanci Gavorník a Zelnik, iniciatívny návrh aby sa poplatky nevyužívali v mieste výberu (napr. vybrané v Piesku na opravu komunikácii v Piesku) ale kdekoľvek v chotári Modra t.j. do Malé Hliny (MH) bol poslanec Zigo (ten sa kuriózne hlasovania nezúčastnil). A prečo to v H-P zvýšili na 2x sa nedozvieš. To je za nadmorskú výšku? Je to na videu MZ 4.7.20017, stopáž 30:20 -53:10 (hlasovanie na konci pre tých ktorí nemajú čas na 23 min). Aby to bolo zrejmé: mladá rodina na MH si chce postaviť RD 12x12 x (20,-E/m2) = 2880,-E t.j zaplatí navyše rozpočtu stavby a iných poplatkov. V M-P je to 5040,-E (a tie pôjdu do MH). A naľahko neobídu ani podnikatelia (30,-E/m2). To ich určite povzbudí aby prišli do Modry.
Keď si LM (HM) myslia že ich budeme v K-M-P voliť a poslancov Gavorníka a Zelníka za K-H-P zvlášť, tak sú na OMYLE! A nezabúdame ani na podlú, anonymnú protikampaň voči ex primátorke.

Tono Trusina
Dátum registrácie: Utorok, 27. Decembra 2016, 09:23
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Tono Trusina » Nedeľa, 30. Septembra 2018, 13:56

Tiež si myslím, že Kraľovania nebudú voliť terajšie vedenie.
Za najväčšie nebezpečenstvo považujem mladých voličov, ktorí sa dajú ľahko manipuľovať.( Viď Bratislavské pochody za ,,Slušné Slovensko,,)
Tí , čo pamätáme vládu Majtána, hlavne jeho tvrdohlavosť niekedy až hraničiacu so zákernosťou, tak mu hlas určite nedáme.
P. Matovič nechápem, kde sa v ňom zobrala odvaha kandidovať. Považujem ho za neskúseného , slabého kandidáta.

Pre mňa je jediná zmena k lepšiemu Judr. Artúr Soldán. Nielen pre jeho odbornosť, no aj pre jeho ľudské vlastnosti.
Je rodák z Modry, hrdý na svoje mesto. Bude mu záležať, aby sa niekam posunulo. Hlavne v prospech Modranov, Kraľovanov, Harmončanov aj občanov zo Zochovej Chaty .

Lone Wolf

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Nedeľa, 30. Septembra 2018, 14:47

Najväčie nebezpečenstvo mladí voliči ? Áno, pre SMER-ákov. To sme asi nebezpeční 90% voličov v Bratislavskom kraji ktorí nebudú voliť smer (výška písma úmerná počtu hlasov). Ktosi tu napísal:
Tiež viem o tom, že dostal (p.Soldán) ponuku byť krajským poslancom za Smer, no bolo treba zložiť 30 000 €. Preto to posunul Šenkvickému Fitzovi.
Pokiaĺ tomu rozumiem nebol solventný alebo už dávno pochopil kam smer kráča zrýchleným krokom.

Tono Trusina
Dátum registrácie: Utorok, 27. Decembra 2016, 09:23
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Tono Trusina » Nedeľa, 30. Septembra 2018, 20:42

Lone Wolf, pri všetkej úcte, no takto funguje vo všetkých politických stranách. Nie iba v Smere. Ak chcete kandidovať za poslanca akejkoľvek strany v kraji , musíte zložiť nie malú sumu. No a pri kandidatúre na poslanca do NRSR, tiež za akúkoľvek stranu sa TIETO SUMY POHYBUJÚ RÁDOVO v 100 000€.
To len , aby ste mladí neprišli o svoje ideály.

AjemS5
Dátum registrácie: Utorok, 2. Októbra 2018, 10:18
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa AjemS5 » Utorok, 2. Októbra 2018, 11:42

Tono Trusina napísal:
Nedeľa, 30. Septembra 2018, 13:56
Za najväčšie nebezpečenstvo považujem mladých voličov, ktorí sa dajú ľahko manipuľovať.( Viď Bratislavské pochody za ,,Slušné Slovensko,,)
ešteže vy starší sa zmanipulovať nedáte a všetky vaše príspevky sú odrazom hlbokého štúdia problematiky, bez dojmov, argumentačne nepriestrelné :remorse: ..

miro2
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 13:25
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro2 » Utorok, 2. Októbra 2018, 15:53

Za to sa nemusíte hanbiť, že ste sa dali zmanipuľovať ,,Slušným Slovenskom,,.
Aj my sme robili chyby, keď sme boli mladí.
Veci treba mať odžité. Nie nadarmo sa hovorí, že jediným kritériom pravdivosti je prax.

Martin Baksa
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:23

Neprečítaný príspevok od užívateľa Martin Baksa » Streda, 3. Októbra 2018, 04:18

akira napísal:
Piatok, 28. Septembra 2018, 09:02
Zalezi kolko ludi je tu nespokojnych s dnesnym stavom a ako radikalne su naladeni,mozu volit p.Ing. Majtana z dovodu,ved on zatoci s tymi poslancami,nakoniec to uz raz ukazal..P. Dr. Soldan nevyhoda Smer-SD a az tak radikalna opozicia to nieje.A terajsi starosta,podrzi ho Kralova, ci nepodrzi,to bude tiez rozhodovat.
Dnesneho starostu Kralovania nepodrzia. Lebo nic pre Kralovu nespravil. Nedavno opravenu Trnavsku uz opat povolili rozkopat, Karpatsku zalatali tak, ze vsade stoji voda, po kanalizacii cesty opravili ako pat a mat, a nic ine sa na Kralovej nespravilo. Na Zochovej je stale rozbite parkovisko, v Harmonii stale hnusne zastávky, neobnoveny park, torzo pred TIC-om je kazdym dnom skaredsie, autobusy v Harmonii nekoncia, potraviny tam neotvorili, PROSTE JEDNO VELKE NIC. Iba BVS spravila kanalizaciu, s ktorou však Petrakovic nic nema. Hoci pritom mohol aspoň vsetky cesty a chodníky opravit, ked uz cestu rozkopali. Ale neurobil, lebo pat a mat. Cesta je len zalatana, chodníky neprerobene, potok pri ceste nespraveny. Kazdy poriesil po svojom a aj to tak vypada. A pri prvej velkej vode sa Kralovania opat budu cudovat, co ich zaplavi. Niet sa co cudovat, ked jarky vedla cesty zasypu a zaspuntuju, a mestski pat a mati na to nedohliadnu...Voda nepojde po jarkoch, ale po ceste - do domov a zahrad...

miro2
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Januára 2015, 13:25
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro2 » Utorok, 9. Októbra 2018, 11:07

Jašek už má bilbordy. :lol: :lol: :lol:
To nám chce ukázať v akom je balíku?

Lepšomodrania ho mali za génia aj s jeho nepočúvateľnou kryštálkou.

Tomuto arogantnému indivíduu hlas určite nedám.

Pavol Novák
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Januára 2016, 10:07
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Pavol Novák » Pondelok, 15. Októbra 2018, 21:16

Nielen primátora treba vymeniť, ale aj zostavu poslancov inovovať.
Podstatné je , aby sa skončili na zastupiteľstvách nedemokratické praktiky.
Vyberať čo najmenej lepšomodranov, ktorí už predviedli , čo dokážu.

vincko
Dátum registrácie: Piatok, 16. Decembra 2016, 18:52
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa vincko » Utorok, 23. Októbra 2018, 20:48

Zostava z ,,lepšej Modry,, akurát zadĺžila mesto.
Návšteva, ktorá bola u nás v Modre po30 rokoch skonštatovala, že sme asi jediné mesto, v ktorom sa absolútne nič nezmenilo. Akurát budovy v centre viac schátrali.
Preto dám hlas Artúrovi Soldánovi.

Súčasné vedenie okrem obsadenia dobre platených miest pre svojich verných, nespravili nič.

juraj
Dátum registrácie: Streda, 18. Októbra 2017, 14:02
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa juraj » Štvrtok, 25. Októbra 2018, 13:25

:-* Modrania v týchto dňoch sa nám dostávajú do rúk Modranské Zvesti.

Neviem či sa mám smiať , alebo plakať.
Lepšia Modra obsadila z celkového počtu strán 33 presne 13 na oslavné ódy a chválospevy na samu seba.
Obsadiť viac ako tretinu Zvestí nie je pre nich problém, keďže si ho sami dotujú. Ale nech sa na mňa nikto nehnevá za tie peniaze si mohli nájsť aspoň nejakého poradcu, ktorý by ich usmernil.
Potom by tam možno nedávali tesne pred voľbami( inak presne to isté urobila p, Hlubocká- tiež pred voľbami odfotila novú autobusovú zástavku), také hlúposti , ako novú autobusovú zástavku.
Nie je podstatné zamaľovať ošarpané ulice motívmi Modranskej keramiky, ale niečo urobiť pre historické jadro mesta.

A tam ste bohužiaľ za celé funkčné obdobie neurobili vonkoncom nič. Iba ste ho aj pre Modranov spoplatnili.

Každému čitateľovi Zvestí ste ukázali, že vy na to máte. No bohužiaľ iba sami pre seba.

Za také nadštandartné platy a k tomu vykonanú robotu by ste si v inej sfére ani neškrtli.

Chcem zmenu a preto vás voliť nebudem.
Na riadení mesta sa má podieľať demokratická zostava poslancov a nie iba jeden klan.

jano1
Dátum registrácie: Pondelok, 6. Júna 2016, 13:24
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa jano1 » Nedeľa, 28. Októbra 2018, 13:01

Iba by som Modranom rád pripomenul také diletantské rozhodnutie tzv. lepšej Modry ako bolo
REFERENDUM :lol: .
Prvé v histórii mesta.Dodnes nevyčíslili koľko to nás všetkých stálo. Aj keď bolo každému jasné, že okrem lepšomodranov sa ho zúčastní iba pár šialencov.

Plné Zvesti chvály na seba, no o kiksoch ani muk.
Ani o tom koľko doteraz zhltla Média Modra, ktorá slúži ako ich hlasná trúba.
Ani o zmätočnom zateplovaní ZŠ Vajanského.
Ani o zrušení VZN, aby mohol byť zakonzervovaným konateľom Teplo Modra , Liška a Gavorník poslancom a zároveň prednostom.

Pre ľudí by bolo osožnejšie , keby napísali ako mesto zadĺžili počas svojho pôsobenia.

jano1
Dátum registrácie: Pondelok, 6. Júna 2016, 13:24
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa jano1 » Nedeľa, 28. Októbra 2018, 13:07

Určite budem voliť Judr. Soldána.
Čestný človek, srdcom Modran a z kandidujúcich najlepší a najskúsenejší odborník.

Lone Wolf

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lone Wolf » Nedeľa, 28. Októbra 2018, 17:13

Poprosím odkážte p. Soldánovi že si zabudol na vstupe od Královej na bilboarde zavesiť logo SM€R. V schánke som si našiel jeho leták, trvalo mi dlhú chvíľu kým som našiel logo SM€R vľavo v rohu vo farbe jesene. Bol na poslednom MsZ 25.10.2018 po dlhých 8 mesiacoch absencie ten Váš poslanecký turista (na VZ sa ani nepýtam)? Splnil si za tento rok aspoň min. účasť poslanca na MsZ? Toto má byť primátor mesta Modra ktorý sa zaujíma o veci verejné?

Napísať odpoveď